motiv

seriál


hledej v článcích

Affinity Photo efektivně 28 – skládání hloubky ostrosti

Stejně jako konkurenční Photoshop, disponuje i Affinity Photo nástroji pro skládání více fotografií od prostého zarovnání do vrstev přes panoramata, HDR a spojování hloubky ostrosti. Jelikož začíná jaro, které je bezesporu hlavní sezónou makrofotografů, podíváme se dnes na právě na poslední zmíněnou funkci.
Příspěvek k článku:
 Re: formáty ke skládání
Michal Krause11.5.2018, 01:38odpověď
Pokud si někdo oblíbí úpravu 32bitových fotografií v Affinity Photo, tak je použití RAWů zajímavá cesta, ale já osobně preferuji vyvolání RAWů mimo Affinity Photo, takže také volím TIFFy.

Zkušenost se zarovnáním fotografií vyfocených přeostřováním mohu potvrdit – vznikly tak obě ukázky v článku :) A jelikož moje X-T2 zrovna čerstvě dostala funkci focus bracketingu, tak u téhle metody i zůstanu – je to super třeba u hmyzu, který nemá vždy trpělivost, než celá akce proběhne ručně. Automatika se po prvních testech zdá být precizní v krokování přeostření a jelikož fotí rychlostí sériového snímání (dovolí–li to expoziční časy), pořídí všechny snímky poměrně rychle.

Michal Krause

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Tobík10.5.2018, 10:24odpověď
Michal Krause11.5.2018, 01:38odpověď
Jozef Krchnak16.7.2019, 11:44odpověď
Michal Krause16.7.2019, 12:54odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace