motiv

seriál


hledej v článcích

Affinity Photo efektivně 28 – skládání hloubky ostrosti

Stejně jako konkurenční Photoshop, disponuje i Affinity Photo nástroji pro skládání více fotografií od prostého zarovnání do vrstev přes panoramata, HDR a spojování hloubky ostrosti. Jelikož začíná jaro, které je bezesporu hlavní sezónou makrofotografů, podíváme se dnes na právě na poslední zmíněnou funkci.
Příspěvek k článku:
 Re: upravy na exportovanom tiffe s vrstvami?
Michal Krause16.7.2019, 12:54odpověď
Dobrý den,

to, co popisujete, dělá třeba Photoshop – ten v případě skládání ostrosti vytvoří skutečně dokument s vrstvami jednotlivých expozic a maskami, pomocí kterých ostré oblasti spojí. Chování Affinity Photo je ale odlišné: vznikne složený výsledek, dokument má jednu vrstvu, v níž je vše finálně spojeno. Pokud spojení někde neproběhne správně, můžete pro retuš využít pouze systému globálních zdrojů (Sources), v nichž jsou k dispozici jednotlivé zarovnané snímky, a ty se po uložení nevratně ztratí. V krajním případě byste mohl později jako zdroj pro retuš použít některý ze výchozích snímků, z nichž složení proběhlo, ale při této technice obvykle dochází k poměrně výrazným geometrickým úpravám při zarovnání snímků nad sebe, takže neupravený originál nebude příliš lícovat a bylo by třeba jej pro retuš ještě připravit. Je tedy mnohem lepší být pozorný hned po složení a pečlivě upravit všechna případná místa výsledné fotografie, kde vznikly nežádoucí jevy.

Michal Krause

reagovat

 

Další příspěvky k článku:
Tobík10.5.2018, 10:24odpověď
Michal Krause11.5.2018, 01:38odpověď
Jozef Krchnak16.7.2019, 11:44odpověď
Michal Krause16.7.2019, 12:54odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace