motiv

Novinky v Capture One 12

Zdá se, že roční cyklus vydávání Capture One se zvolna stává jistotou a prosinec můžeme považovat za období, v němž nám Phase One doručí dárek v podobě nové verze. Capture One 12 přináší několik užitečných novinek, ale také méně příjemnou zprávu v podobě navýšení ceny.
Diskuse k článku
wikxzen17.12.2018, 11:50odpověď
Pěkné shrnutí, děkuji za něj! Jak uvádíte v poslední části článku.
Lze uplatnit slevu. Nicméně souhlasím s tím, že to navyšování cen rok co rok nutí člověka k zamýšlení. C1 11 jsem si pořizoval přesně minulý rok v prosinci, avšak ti, kteří si C1 11 koupil před měsícem (či dvěma), tak by měli mít aktualizaci snad zdarma, co jsem tedy tak vysledoval.
Před časem jsem si myslel, že C1 12 vynechám a počkám na C1 13, ale ty dlouho očekávané Fuji simulace (mám X-Pro2) mě dost nalomily a je fakt, že nový vzhled působí na můj vkus o dost lépe i za cenu zmenšení fotky v pracovním prostoru C1 12. Jinak funkčně je to zatím vše v pohodě (MBP mid2015, macOS Mojave).

reagovat

Michal Krause18.12.2018, 09:56odpověď
Dobrý den,

máte pravdu, licence koupené krátce před uvedením nové verze by mělo jít upgradovat zdarma. Lhůta bývala skutečně měsíc.

Jinak podobnými úvahami, zda aktualizovat či nikoliv, se zabývám letos už podruhé (u starších verzí jsem neváhal). U mě je rozhodování snazší tím, že C1 i školím a aktualizuji svou e–knihu, což samozřejmě novou verzi vyžaduje, ale obecně to cítím podobně, jako Vy. Víceméně všechny novinky vítám a uplatním, jen to zkrátka není zrovna levná záležitost.

Michal Krause

reagovat

D18.12.2018, 11:40odpověď
Vím, že pláču na špatném hrobě, ale s cenami mi to nějak nesedí. CaptureOne jsem kupoval verzi 7 v roce 2014 za 115€, tentýž rok jsem upgradoval na verzi 8 za 69€. Následně jsem v roce 2017 upgradoval na verzi 10 za 89€.
Nyní po mě chtějí za další upgrade 179€.
Připadá mi to, že klienty tahají za nos a dělají si legraci.
Neváhal bych, kdyby již byla aplikace pro ipad s funkčním propojením a přenosem dat přes můj nas server, ale za designovou úpravu aplikace, kdy přemalovali ikonky a přidali 2 masky mi to prostě přijde neadekvátní. Ostatní novinky jsou kosmetické detaily.

reagovat

Michal Krause20.12.2018, 10:19odpověď
V podstatě souhlasím – cenová politika určitě není vstřícná. Otázka adekvátnosti je složitější, pro někoho jsou to podstatné věci, pro jiného méně. Osobně se kvůli ceně a kvůli přehledu porůznu rozhlížím po alternativách, ale prozatím jsem nenašel nic, co by se C1 z pohledu mých potřeb vyrovnalo.

Poznámka na okraj: včera se objevila informace, že s koncem roku skončí i poslední ambasadorské slevy, takže do 31. 12. je poslední šance na zmíněnou 10% slevu. To bohužel situaci kolem ceny ještě zhorší a v tuzemských podmínkách bude nejspíš znamenat odliv uživatelů.

Michal Krause

reagovat

Dallli21.12.2018, 16:35odpověď
Děkuji za informaci. O konci slev jsem nevěděl. Nicméně ani sleva mě nepřesvědčila k upgradu. C1 pro mě znamená asi nejpohodlnější aplikaci pro správu a úpravu fotek. Fotky v ní mám bezkonkurenčně nejrychleji zpracované. Bohužel však cena, takže i já se poohlížím.

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše stromově

Možná by vás mohlo zajímat


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace