motiv

Novinky v Capture One 20

Rok se s rokem sešel a Phase One jako obvykle vydává novou verzi Capture One. Pojďme se podívat, co přináší.
Diskuse k článku
JonSnih8.12.2019, 20:38odpověď
Kde jsou ty časy, kdy C1 stál €150. Jinak ještě jsem nezkoušel, ale zajímavě vypadá Exposure X5 (dříve Allien skin).

reagovat

Petr Instruktor9.12.2019, 08:27odpověď
Pravda.. Před deseti lety jsem 4ku kupoval za 1500,- :-(
Jiná doba. Ale tím skrolováním nástroji mi udělali radost. Že bych napsal Ježíškovi?! :-)

reagovat

Michal Krause9.12.2019, 09:32odpověď
Souhlasím, že je Capture One drahý, ale prozatím jsem nenašel alternativu, ve které bych tak snadno dosahoval podobných výsledků a se srovnatelnou kvalitou výstupu. Průběžně zkouším nové verze různých alternativ, ale přes mnohé zajímavé možnosti zatím stále nacházím nejlepší průnik funkčnosti, efektivity a kvality právě u Capture One (konkrétně Exposure jsem zkoušel naposledy u verze X4, na X5 se určitě také plánuji mrknout :)

Michal Krause

reagovat

JonSnih15.12.2019, 11:00odpověď
Michale, mohl byste své postřehy z testování programu Exposure X5 shrnout do článku/recenze? Váš pohled by mě zajímal, už jen proto, že aktivně používáte C1. Vůbec recenzí raw editorů se moc lidí/redakcí nezabývá.

Dřív byl za špišku považován jen Lightroom, nyní mu zdatně sekunduje C1. Poslední dva roky se mluví i o DXO PhotoLab nebo právě Exposure, nejen z hlediska přijatelné cenové politiky, ale i co do schopností.

reagovat

Michal Krause16.12.2019, 16:45odpověď
Určitě se rád podělím o své poznatky, jen je to bohužel neustálý soubor s časem (respektive jeho nedostatkem), takže nedokážu slíbit žádné termíny :)

Michal Krause

reagovat

trax6.1.2020, 09:49odpověď
Zdravím, jsem uživatelem X5 od verze X3 (fotím s Fuji). Pokud byste měl nějaký dotaz, klidně mi napište na email: trax@seznam.cz.

reagovat

Tomas Hruby2.2.2020, 22:15odpověď
Ta zvýhodněná cena pro Sony/Fuji by šla, ale plná verze je v předplatném reálně asi o 6 EUR/měsíčně dražší než předplatné Lightroom, které ovšem navíc zahrnuje i plnou verzi Photoshopu... A to je už docela citelný rozdíl, kdyby byl podobný rozdíl jen proti LR, tak to celkem odpovídá, C1 má své klady, ale takto mi to upřímně přijde cenou dost přepálené :-(
Někoho může samozřejmě oslovit existence perceptuální licence, jenže to je do jisté míry loterie o tom, jak často se objeví významný upgrade, který bude potřebovat platbu za upgrade. Co jsem se díval, tak pokud člověk nechce ty Style packy, tak pak se tato varianta vyplatí, pokud ale ano, tak pak moc ne (v předplatném jsou vlastně zadarmo bez navýšení ceny).

reagovat

fanda fuji9.12.2019, 15:38odpověď
Bohužel je to aktuální trend v mnoha odvětvích. Nicméně stále mi přijde, že C1 ve srovnání s konkurencí nabízí nejlepší poměr cena/kvalita. (Jsem uživatelem od verze 4.0).

reagovat

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit postupnězobrazit vše podle data


aktuální akce

aktuální články

bazar nabízí

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace