motiv


hledej v článcíchnejdiskutovanější

Mapa serveru
sipkax-pozice
Zde najdete články a příspěvky o činnosti naší fotografické skupiny, jejímiž členy jsou: Pavel Pola, Jakub Kencl, Zdeněk Tichý, Josef Krása (chose), Petr Jiskra, Michal Krause, Pavel Kutina a Katka Olexová.

sipkaPraxe
Informace, návody, postupy a praktické zkušenosti z nejrůznejších oblastí fotografické praxe.

sipkaZáklady
Základní informace pro nové adepty fotografického koníčka. Jsou zde shrnuté základy nutné pro pochopení těch nejpodstatnějších záležitostí ohledně focení.

sipkaZ praxe
Praktické rady, návody a postupy.

sipkaTipy a triky
Nápady, triky, fígle a tipy na ulehčení práce, zjednodušení některých postupů, realizaci některých obtížnějších snímků apod.

sipkaDigitální fotografie
Informace o fenoménu dnešní doby, digitální fotografii. Praktické rady a návody z této oblasti.

sipkaV temné komoře
Články týkající se práce v temné komoře, věnující se klasické černobílé fotografii, ale také barevným procesům C-41, RA-4, E6 a dalším

sipkaDotazy z poradny
Odpovědi na zajímavé dotazy položené prostřednictvím naší poradny. Pokud si sami nevíte s nějakým fotografickým problémem rady, neváhejte se na nás obrátit.

sipkaLiteratura, časopisy
Recenze zajímavých knih, časopisů, článků, webů apod. Najdete zde zejména informace o publikacích a textech, které jsou zaměřené na fotografickou techniku a na praktické stránky fotografování.

sipkaFotocvičení
Chcete se zdokonalit ve fotografii? Chcete si procvičit některé základní dovednosti? Potom neváhejte a následujte naše příklady a cvičení. A nezapomeňte se nám pochlubit se svými výsledky.

sipkaJak vznikla tato fotografie
Mezi pořízením snímku a jeho konečnou prezentací mnohdy dojde ještě k mnoha zásahům do zpracovatelského procesu, které mohou snímek zásadním způsobem změnit.

sipkaChybami se ...
... člověk učí aneb Co všechno je možné. Úsměvné i méně úsměvné příběhy o chybách, kterých se dopustili jiní, a úskalích, se kterými je možné se ve fotografické praxi setkat a které je nutno překonat nebo se jim vyhnout.

sipkaTeorie
Články shrnující a objasňující teorii týkající se nejrůznějších oblastí fotografie a příbuzných oborů, zejména technických a z oblasti přírodních věd.

sipkaPřístroje, materiály, procesy
Články o fotoaparátech, objektivech a jiné fotografické technice a jejich součástech, o filmech, papírech, chemikáliích, fotografických procesech apod., o jejich druzích, vlastnostech a principech na kterých fungují.

sipkaOptika, světlo, expozice
Teoretické základy týkající se světla, optiky a vytváření fotografického obrazu. Najdete zde články shrnující principy zobrazování a geometrické optiky, měření světla, teorie barvy, reprodukce tónu, zónového systému atd.

sipkaDigitální fotografie
Bity, byty, barevné prostory, transformace, komprese dat. Teorie z oblasti digitálního zpracování obrazu.

sipkaTechnika
Vše okolo techniky: fotoaparátů, objektivů, blesků a dalšího příslušenství, okolo nejrůznějších zařízení spojených s fotografií, jako např. skenerů, tiskáren a vybavení fotokomory, ale také kolem filmů, papírů a dalších materiálů.

sipkaRecenze a testy
Recenze a praktické testy fotografických přístrojů a dalšího vybavení, včetně fotografických materiálů.

sipkaTipy a triky
Tipy na úpravy fotografického vybavení a návody na sestrojení užitečných pomůcek a přístrojů.

sipkaTechnické info
Technické informace týkající se fotografických přístrojů a příslušenství, zařízení a materiálů. Specifikace, datasheety, tiskové zprávy apod.

sipkaNěco z historie
Informace o tom, jak se technika vyvíjí. Přístroje, které používali naši otcové a dědové a přístroje našeho mládí.

sipkaCestování
Vše o cestování s fotoaparátem a focení na cestách. Ať už chcete jet na krátký výlet nebo na velkou expedici, zde můžete najít tu správnou inspiraci. Naleznete zde reportáže ze zemí blízkých i dalekých, tipy na krátké výlety i rady pro cestování s fotovýbavou.

sipkaReportáže z cest
Poutavé reportáže ze zemí vzdálených i blízkých. Jedná se vesměs o seriály, popisující vícedenní putování danou lokalitou. Najdete zde informace o zemi a jejích obyvatelích, o fotograficky zajímavých místech, praktické zkušenosti s cestováním danou oblastí apod.

sipkaTipy na výlet
Tipy na fotograficky zajímavá místa a na krátké výlety. Většinou se jedná o místa v ČR, ale ani krátký výlet do zahraničí nemusí být výjimkou.

sipkaRady na cestu
Rady, tipy a triky týkající se cestování s fotovýbavou a fotografování na cestách. Najdete zde rady ohledně cestování letadlem, tipy pro skladování a převoz techniky a materiálu, seznam věcí, na které byste při cestování neměli zapomenout, atd. Zkrátka vše, co může fotografovi pomoci na cestách.

sipkaEseje
Zamyšlení a úvahy nad fotografiemi a fotografováním.

sipkaNěco z historie
Vznik a vývoj fotografie. Historické mezníky, fotografické styly, fotografové.

sipkaPublikace
Informace o monografiích, sbornících a jiných publikacích z oblasti umělecké fotografie a jejich recenze.

sipkaVýstavy
Pozvánky na fotograficé výstavy, reportáže z vernisáží a recenze výstav.

sipkaOsobnosti
Medailony známých osobností, rozhovory s fotografickými osobnostmi, pohledy do zákulisí práce profesionálů i umělců.

sipkaPro chvíle oddechu
Zábavné, ale i poučné čtení pro chvíle oddechu, zábavy a relaxace...

sipkaZe společnosti
Informace o nejrůznějších fotografických akcích a společenských událostech ze světa fotografování. Najdete zde informace o chystaných i již proběhnuvších akcích...

sipkaReportáže
Reportáže ze setkání a různých dalších fotografických akcí. Poznejte alespoň zprostředkovaně atmosféru, kterou tyto akce nabízejí.

sipkaKalendář akcí
Důležité informace o chystaných akcích, setkáních, apod. Tyto akce mají většinou tři hlavní cíle: zdokonalit se v oboru, poznávat se navzájem a při tom se ještě dobře bavit. Zúčastněte se také...

sipkaFotosoutěže
V této sekci najdete upoutávky na různé zajímavé fotosoutěže, kterých se můžete zúčastnit.
Pokud pořádáte nějakou zajímavou soutěž, tak nám napište.

sipkaZe světa podnikání
Informace, rady a tipy pro ty, kdo chtějí vyvíjet podnikatelské aktivity související s fotografií. Na sestavování článků spolupracují účetní a daňoví poradci, právníci a další odborníci.

sipkaTiskové zprávy
Tiskové zprávy v původním znění. Chcete-li nám poslat vlastní tiskovou zprávu ke zveřejnění, učiňte tak prosím prostřednictvím adresy tiskove.centrum@paladix.cz. Redakce si vyhrazuje právo zveřejnit jen takové informace, které uzná za vhodné. Za obsah tiskových zpráv redakce neodpovídá, ponecháváme jej plně dle došlých podkladů - jediné, co upravujeme, je grafická podoba tiskové zprávy, aby odpovídala designu a layoutu našeho webu.

sipkaKomerční prezentace
Sekce Komerční prezentace obsahuje články tématicky vhodné pro zaměření Paladixu, které vznikly na základě komerční spolupráce se zadavateleme – ten je buď tvůrcem obsahu nebo se na něm podílel.

sipkaPohledy odjinud
V této sekci zveřejňujeme odkazy na zajímavé polemiky, testy, názory, zkrátka články na jiných webech, které doporučujeme vaší pozornosti.


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace