motiv


hledej v poradně

Poradna - vaše otázky, naše odpovědi

Zde naleznete zveřejněný výběr otázek, které čtenáři zasílají do redakce a našich odpovědí. Pokud sami máte nějaký dotaz, neváhejte a položte jej našim odborným redaktorům.

Otázek celkem: 3026 | Zobrazeno: 51 - 60

Ptá se: Ondřej Hogen - za redakci odpověděl: Tobík
Dobrý den, chci si udělat pinholy na svitkový film, ale nemůžu přijít na to, z čeho udělat průhledové sklíčko na počítání políček. Dá se to někde koupit? Nechci jen vykrást starý fotoaparát.
Ptá se: Matěj Páník - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím, mám takový problém, když do lightroomu importuji fotky a následně je je chci nějak upravit tak se při jejich načtení v developu fotka maličko změní, hlavně zvýší šum, nevíte náhodou v čem je problém?
Ptá se: Michal Zelenka - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
V nabídce jsem nedávno viděl nabídku tisku fotografií ve 400 dpi (drtivá většina fotolabů má 300 dpi).
Zajímal by mě jak velký to má přínos a zda to má vůbec smysl.
Samozřejmě to mohu vyzkoušet, nechat vytisknout stejně velikou fotografii s rozlišením 400 a 300 dpi a s nosem těsně nad papírem porovnat, ale jistě s tím má už někdo zkušenost. Pochybuji, že by se při větším rozlišení dalo docílit stejného efektu jako u kontaktů, (naprosto jiná technologie) ale přece jenom alespoň se jim trochu přiblížit.
Pozorovací vzdálenost můžete pominout.
Děkuji.
Ptá se: Láďa - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím, posledních dobou mi přijde, že foťák potřebuje v cca stejných podmínkách čim dál víc světla na kloudnou fotku. Je možný, že čip ztrácí citlivost?
Nebo čim by to mohlo být způsobený?
Jinak mám D7000, nafoceno má zhruba necelých 9000 cvaků..
Předem dík za odpověď.
Ptá se: Juzek - za redakci odpověděl: Michal Krause
Nepodařilo se mi najít pojednání o hodnocení (stav 1A, 1B atd.)
Ptá se: Doljs753 - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,

nalezl jsem tento fotoaparát na půdě a vůbec nedokážu odhadnout jeho cenu. Dokázal by mě někdo poradit, jakou má hodnotu? Foto by měl být funkční...

Adresa foto : http://ulozto.cz/x23bSFAC/fotak-rar

Moc děkuji za Vaše odpovědi...
Ptá se: Tom - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, prosím o radu, co dělat s externím bleskem Canon speedlite 430ex, na němž - na jeho přední straně - soustavně svítí červené pomocné světlo? Rozsvítí se ihned po vložení baterií do blesku a svítí i při vypnutém externím blesku. Prostudoval jsem návod, ale nijak moudrý z toho nejsem. Uvažoval jsem o resetu do továrního nastavení, to lze údajně pouze stiskem tlačítke clear na fotoaparátu, ten můj (Canon EOS 350D) však žádné takové tlačítko nemá. Netuším, jestli se jedná o závadu externího blesku nebo o nějakou chybu v nastavení. Externí blesk i tak normálně funguje, ovšem soustavně svítící pomocné světlo vybíjí baterie. Děkuji za odpověď.
Ptá se: josef bláha - za redakci odpověděl: Michal Krause
prosím o radu - na zrcadlovku canon 1200 d mám 3 objektivy - pevnou 50, tamron 300 a zákl. objektiv dodávaný s tělem. při použití obou dokoupených jdou nastavit časy závěrky bez problémů, jen ne zákl. 55 objektivu nejde kratší čas jak 1/200. co dělám špatně? díky za odpověď
Ptá se: Josef Vaculík - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím
Měl bych dotaz ohledně výdrže fotografie vytisknuté na inkoustové tiskárně (Epson L800) na originál papír Epson. Zajímá mě jaká je doba použitelnosti nebo jak to nazvat, shlédnutelnosti, fotek. Fotím už snad 50let. Staré foto, i o hodně starší, je pořád v pohodě. Jak dlouho asi bude k použití fotka z mého zařízení? 100 let, 50let, rok?
Moc děkuji za fundovanou odpověď.
Jedná se mi o zachování fotek pro další geneace.

Děkuji
Ptá se: Ondřej Blažek - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, budu si kupovat fotoaparát Nikon D3300. (Moje první zrcadlovka)
Ctěl bych se zeptat jaký máte názor na tento nový objekktiv AF-P 18-55 VR? Přečetl jsem si že uvnitř je pulsní krokový motor a ovládání stabilizace a automatického ostření se ovládá přímo z menu fotoaparátu..
A popřípadě který je podle vás lepší?
Jestli starší typ (18-55 AF-S DX VR II) nebo novější typ (AF-P 18-55 VR) 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace