motiv


hledej v poradně

Poradna - vaše otázky, naše odpovědi

Zde naleznete zveřejněný výběr otázek, které čtenáři zasílají do redakce a našich odpovědí. Pokud sami máte nějaký dotaz, neváhejte a položte jej našim odborným redaktorům.

Otázek celkem: 3026 | Zobrazeno: 61 - 70

Ptá se: SyndicatTV - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím mám Canon 70D a kúpil som si doplnkové svetlo Manfrotto Midi Plus 36 LED Light Panel

A chcel by som ho spárovať s foťákom ale neviem aký kábel???

Bol som v 3 obchodoch a ty sú slušne povedané mimo.

Prosím Vas nemá s týmto problémom niekto skúsenosti. ???
Ukážka použitia vo videu v čase 2:17min

https://www.youtube.com/watch?v=2vtzDo4OzSI

vopred dakujem
Ptá se: Jan Krumpholc - za redakci odpověděl: Michal Krause
Ahoj,
koupil jsem z druhé ruky v nadpise zmíněný objektiv a telekonvertor. Vyskytl se ovšem problém.
Objektiv s kovertorem neostří, ale to bych ve výsledku i oželel. Co je horší, objektiv s konvertorem se nechce zaclonit. Informace convertor přenese a přepočítá - v hledáčku a pak i v exifu vidím clonu, čas, min a max ohnisko a také aktuální nastavené ohnisko, či vzdálenost kam ostřím. Všechno tam prostě je, ale objektiv se při focení ani náhledu DOF nepřicloní. Kde hledat problém? Jde to nějak vyřešit? Co koupit teleconvertor jiného výrobce - např Kenko?
Dík za nápady!
Ptá se: Jiří Klepetka - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
prosím o radu. Rád bych oprášil filmovou fotografii a poohlížím se po nějakém aparátku. Mám možnost pořídit Olympus 35 SP na první pohled v krásném stavu a údajně plně funkční (funkčnost nemám odzkoušenu). Cena 3200,- . Projíždím různé diskuse a fóra a narazil jsem na Olympus 35 RD. Jaký je v nich rozdíl, kromě velikosti? Jaký z těch dvou volit, brát to co je momentálně k dispozici či si počkat na zmíněné RDčko? Sám mám Minoltu Hi-Matic F, ale rád bych do focení měl možnost zasáhnout. Zrcadlovky mě moc nelákají, proto volím raději tyto varianty.

Předem děkuji za radu. Hezký den
Ptá se: Z.Šmida - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím, vlastním Sony A58 a k němu mám dokoupený objektiv Tamron 18-200 mm f/3.5-6.3 Di II Asp. Macro pro Sony.
Jaký Polarizační filtry koupit : Lineární, nebo cirkulární?
podle článku bych měl volit cirkulární .
děkuji za info .
Ptá se: Dag - za redakci odpověděl: Michal Krause
Chtěl bych vědět zda lze použit na fotoaparát Hexar RF objektivy z Minolty CLE Rokkor M.
Jde mi o to ,že i když má bajonet M,jestli není jiná délka bajonetu oproti originálu a tím není ovlivněna zaostřovácí vzdálenost.Hlavně mám obavy aby nedošlo použitím těchto ne originálních objektivů k mechanickému poškozeni přístroje nebo k negativní změně při zaostřování ,taktéž zda nevznikne špatné vyhodnocení expozice ,nebo zda bude vůbec objektivně vyhodnocena?Děkuji za Vaši odpověď!
Ptá se: Martin Trpka - za redakci odpověděl: Michal Krause
Ahoj, mám doma Meyer-Görlitz Trioplan 100mm f/2.8 . Jedná se samozřejmě o ten starý typ. A můj dotaz zní, zda existuje nějaká redukce na na bajonet na NikonD5100 ?
Hledal jsem na webu, ale nenašel jsem nic čím bych si byl stoprocentně jistý, že by sedělo, tak se radši zeptám.
Předem díky za odpověď. M.Trpka
Ptá se: Veronika - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
jako naprostý laik prosím o radu. Dostal se mi rukou fotoaparát a příslušenství značky SOLIGOR. Pamatuje určitě mnoho let. Na internetu existují stránky pouze v německém a anglickém jazyce, v češtině o této značce nebylo napsáno ani ťuk. Vlastním objektiv 8-200 mm, 28-70mm, přídavný blesk 42D a korpus SR-300 MD a zajímá mě, zda je něco z toho (např. objektivy) prodejné.
Za odpověď děkuji
Ptá se: Punkomat - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
prosím Vás o radu. Doposud jsem fotografoval pouze na kinofilm. Úpravu prováděl v temné komoře. Nyní bych si rád své negativy skenoval a poté upravoval digitálně. Jsem v tomto naprostý začátečník. Až na nějaké úpravy v Pc. Chci se Vás prosím tedy zeptat na základní parametry, které by notebook měl mít, aby se na něm bez problému daly upravovat skeny negativu a poté následně tisknout. Scanner mám canon 9000V. Digitálně chci provádět pouze základní úpravy jako ořez, kontrast, jas, atd. Nemám příliš peněz, tedy by to měl být levnější notebook. Vřelé díky za radu.

S pozdravem Zdeněk
Ptá se: Jan - za redakci odpověděl: Michal Krause
Hezký den
Jsem majitelem nikonu 5200 a k němu dodávaného objektivu 18-105mm. Mým nynějším problémem je, že budu fotit v kostele - tudiž tmavém prostoru a chtěl bych pořídit co nejlepší fotografie.Moje otázka zní zda-li si pořídit světelný objektiv s pevnými skly (popř. jaký), nebo blesk (popř. jaký). Velice děkuji za možnost se zeptat i za vaši odpověď. S pozdravem Jan
Ptá se: rjurenik - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, existuje redukce/adaptér z PcaB (objektiv) na M42 (tělo)? Opačný existuje, ale tento jsem nenašel... 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace