motiv


hledej v poradně

Poradna - vaše otázky, naše odpovědi

Zde naleznete zveřejněný výběr otázek, které čtenáři zasílají do redakce a našich odpovědí. Pokud sami máte nějaký dotaz, neváhejte a položte jej našim odborným redaktorům.

Otázek celkem: 3026 | Zobrazeno: 71 - 80

Ptá se: Milan Formánek - za redakci odpověděl: bitovod
Dobrý den, pořídil jsem si k Olympus pen EP2, EPL3 a EPL 2 elektronický hledáček VF4 - leč - nefunguje. Hledáček VF 2 funguje dobře, ale už mi nevyhovuje - nemá optickou korekci. Víte někdo jak ho přesvědčit, aby pracoval (redukce?), nebo od kterého modelu PENu se už s foťákem "kamarádí"? Zdraví M Formánek
Ptá se: Adamovič - za redakci odpověděl: Michal Krause
Zdravím kolegové,

poslední dobou se moje pole působnosti přesunulo na sporty, kdy si již nevystačím s klasickými systémovými blesky, čili mám na výběr přejít na záblesky s vestavěnou baterií (Fomei Digitalis S600 DC atp.) nebo mě napadla varianta, jestli se dělá nějaký mobilní „agregát či generátor“ – prostě velká baterka, kterou bych píchl místo zdrojového kabelu a mohl bych bleskat v lese veverky. Díky.
Ptá se: Pa7r1k - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
lze dokoupit náhradní lampu pro Praktica 150A?

Děkuji za pomoc
Ptá se: danny - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,

prosím o radu ohledně makro objektivu na Nikon D3200. Chtěla bych
takový, který zachytí i např. hlavu mouchy. Zatím mi nikdo nedokázal poradit, jaký bych si měla koupit, nebo čím se vůbec takové makro fotky hmyzu dělají.

Jak se můžete dočíst, foťák mám chvilku a moc se v tom ještě neorientuji. Byla bych vám vděčná, kdybyste mi poradil i s nastavením mého foťáku. Jde o to, že když nepoužívám blesk, fotky jsou ve špatné kvalitě, např. venku je zataženo, já fotím bez blesku. Zkoušela jsem různé nastavovat ISO a čas, i podle návodu, fotky jsou ale pořádně ve špatné kvalitě.

Děkuji moc za odpověď!
Reakcí: 2 - poslední: 19.12.2016, 11:12
Ptá se: Martin Tomáš - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaký radiový odpalovač, který je kompatibilní s bleskem Canon 420ex speedlite a fotoaparátem Canon 700D. Nejlépe aby tyto odpalovače podporovali TTL a HSS.

Moc děkuji za odpověď.
Ptá se: Tomas - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, prosím o pomoc při výběru objektivu na Sony DSC-H5. Vůbec nevím podle jakých parametrů vybírat. Děkuji.
Ptá se: Renata - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, jak nastavit fotoaparát při focení za šera. Mám fotoaparát Sony DSC-H20 a při focení na plese - v sálu vznikají šumivé, neostré a nekvalitní snímky. Jsem fotograf amatér, moc tedy fotoaparátům nerozumím, ale ráda bych v této situaci vytvořila alespoň trochu pěkné snímky. Nevím si rady s nastavením, jestli volit režim manuálně, nebo nechat automatický a tak dále...Byla bych velmi ráda za tipy konkrétně k mému fotoaparátu.
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Ptá se: Matej - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jak nastavit clonu na Nikonu D3200 v M (manual) módu.
Píše mi to jen F---.
Děkuju.
Ptá se: Pavla - za redakci odpověděl: Michal Krause
Dobrý den, chtěla bych vás prosím poprosit o radu, mám Nikon 5100 a chtěla bych k němu koupit blesk, ale bohužel nevím jaký. Jde o to, že většinou dělám foto v interiéru a fotím oblečení na modelkách....Jsem začátečník a chtěla bych dělat opravdu hezké foto s bílým pozadí. Děkuji za každou radu Pavla.
Reakcí: 1 - poslední: 3.12.2019, 09:17
Ptá se: Granda - za redakci odpověděl: Michal Krause
Ahoj, našel jsem doma zapomenutý objektiv Pentacon auto 2,8/29 ... k čemu se dá takový objektiv použít při focení? Má závit M42, takže s redukcí na můj D5100... na focení makra? portét?...jsem amatér tak sorry za dotaz... 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace