motiv


hledej v poradně

Poradna - vaše otázky, naše odpovědi

Koupit nový EOS 6D od levnějšího prodejce ?

Olda píše (23.11.2016):
Dobrý den. Uvažuju o koupi naprosto nového těla Canon EOS 6D. Mezi nabídkami různých obchodů jsem našel cenový rozdíl až 10 tisíc korun. A to se jednalo o stejné balení + karta....Můžete mně prosím odpovědět,jestli něco riskuju,když si toto zboží budu osobně kupovat v levnějším obchodě ?
Pokládám Vám tento dotaz,protože jsem nikde nenašel podobnou odpověď. Děkuju:oprajza@centrum.cz

Odpověď:

Za redakci odpověděl: Michal Krause (28.11.2016)
Dobrý den,

mezi oficiálními prodejci bývají relativně malé rozdíly, takže pokud se cena liší výrazně, je na místě jistá opatrnost. Nechci tvrdit, že není možné, že by někdo nabízel lepší cenu, ale v podobných situacích si vždy ověřuji, jestli je prodejce seriozní (k tomu je dobré podívat se například na jeho hodnocení ve srovnávačích cen, jako je Heureka nebo Zboží.cz) a jestli se jedná o zboží z oficiálního dovozu. To už se zkoumá složitěji, nezbývá, než se ptát a z různých aspektů dedukovat, jaká je asi realita. E-shopu s dobrým hodnocením (řádově nejméně stovky uživatelů) poskytujícímu standardní dvouletou záruku bych si asi troufl důvěřovat. Neznámý e-shop bez hodnocení bych naopak nikdy neriskoval.

S pozdravem
Michal Krause

Diskusní příspěvek:

 Odpověď:
Stanly20.9.2017, 10:14odpověď
Osobně bych v tom problem neviděl. Většinou se jedná o dovoz z jiných zemí. Jediný problem je u toho ten, že ti platí roční záruka výrobce - třeba od Canonu jen v dané zemi. Vzhledem k tomu, že máme ze zákona na nové zboží 24měs, tak bych se tím vůbec netrápil i kdyby to bylo z číny. Druhá věc je bazar, kde ti nabízí roční záruku na nový přístroj, ty si to koupíš, pokazí se to a pak v servise zjistíš, že musíš do USA uplatnit reklamaci, což se moc nevyplatí.

reagovat

Přehled diskusních příspěvků:

Stanly20.9.2017, 10:14odpověď

přidat příspěvekzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace