motiv
Provizní odkazy

Na Paladixu se můžete v některých případech setkat s takzvanými provizními (affiliate) odkazy, které pomáhají financovat provoz webu. V tomto textu odpovídáme na několik častých dotazů k tématu.

Co je to vlastně ten provizní odkaz?

Některé společnosti poskytující služby nebo prodávající zboží nabízejí možnost získat malou provizi (obvykle v řádu nízkých jednotek procent) z nákupů uskutečněných zákazníky, které jim na web přivedete. Pokud zde na Paladixu čtenář klikne na provizní odkaz a na cílovém webu si něco koupí, na náš provizní účet se připíše malá částka odpovídající sjednanému procentu z vaší objednávky.

Znamená to, že článek, v němž jsou provizní odkazy umístěné, si zaplatila společnost nabízející daný produkt?

Nikoliv, redakční článek je u nás vždy objektivním pohledem na daný produkt. Píšeme o věcech a službách, které autoři reálně testovali nebo sami vlastní a používají. Důvěra v objektivnost Paladixu je naším závazkem a nikdy nebudeme v redakční části webu prezentovat či doporučovat jakýkoliv produkt jen proto, že jeho dodavatel nabízí provizní systém.

Proč tedy vlastně provizní odkazy používáte, když to může vzbuzovat opačný dojem?

Obsah na Paladixu je čtenářům poskytován zdarma, ale jeho vytvoření přináší náklady, stejně tak jako provoz a údržba serveru a vývoj webu. Pokud by si na sebe nevydělal, nebylo by možné jej provozovat a provizní odkazy jsou jednou z možností, s níž experimentujeme.

Jak poznám, že je odkaz v článku provizní?

Jsou–li v článku použity provizní odkazy, najdete o tom informaci vždy na jeho konci.

Co když vás podpořit nechci?

Pak jednoduše nepoužívejte odkazy v článku a jděte přímo na stránky dodavatele daného produktu.

Jak to funguje technicky?

Provizní odkaz obvykle obsahuje dodatečný parametr s informací o tom, odkud návštěvník na cílový server přišel. Podle něj se pak připíše provize při případném nákupu. Cílový server (nikoliv Paladix) si pak navíc může váš prohlížeč označit pomocí tzv. cookie a provizi připsat i v případě, že k objednávce dojde do určité doby, nejčastěji v řádu týdnů až jednoho měsíce.


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace