motiv
Přehled článků ze sekce: Osobnosti

Medailony známých osobností, rozhovory s fotografickými osobnostmi, pohledy do zákulisí práce profesionálů i umělců.

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 38 | Zobrazeno: 1 - 10

Rozhovor: Vojta Hurych – fotograf a vypravěč

Kolem nás je spousta inspirativních tvořivých lidí, kteří za sebou mají zajímavé projekty. Rádi bychom, abyste se alespoň s některými z nich setkali na stránkách Paladixu v podobě rozhovorů. V prvním z nich jsem si povídal s Vojtou Hurychem nejen o svatební fotografii.
Publikoval: 20.3.2019 Michal Krause | komentářů: 2 - poslední: 27.3.2019, 11:22

Fotograf jako autorizovaná biografie Jana Saudka

Nový film Ireny Pavláskové Fotograf, který právě vstoupil do kin, vzbuzuje stejně jako dílo Jana Saudka mnoho protichůdných reakcí. Jeho problémem však není dlouhá stopáž ani dlouhý zástup nahých kyprých žen, ale malý nadhled a snaha za každou cenu „vyprat špinavé prádlo“.
Publikoval: 30.1.2015 Jiří Zahradnický | komentářů: 1 - poslední: 30.1.2015, 13:44

Hynek Martinec: Když malba vypadá jako fotka

Jméno Hynka Martince se dostalo do povědomí české veřejnosti až díky výstavě Beyond Reality: British Painting Today, která proběhla ke konci loňského roku v prestižní galerii Rudolfinum v Praze.
Publikoval: 17.2.2013 Šárka Navrátilová | 0 komentářů - přidat komentář

Zemřela Anna Fárová

Je to jen několik dní, co jsem dokončil článek o knize Anny Fárové Dvě tváře. Netušil jsem, že o ženě, ke které cítím s přečtením každé další stati stále hlubší obdiv, budu psát tak brzy znovu. Pouze krátce a neradostně. Dlouhá a plodná životní pouť Anny Fárové v sobotu 27. 2. 2010 skončila.
Publikoval: 2.3.2010 Petr Jiskra | komentářů: 4 - poslední: 8.3.2010, 10:37

Zemřeli fotografové Ladislav Sitenský a Jan Reich

Normálně přímo nelinkujeme články z jiných zdrojů, ale tahle smutná aktualita si to bohužel vyžádala. Faktické informace už popsali např. na iDNES, nekrolog Ladislavu Sitenskému napsal hezky Karel Hvížďala.

Já osobně mám na fotografie Ladislava Sitenského dvě aktuální vzpomínky. První je z Řevnic, kde měl nedávno výstavu. Parádní portréty našich letců i jejich strojů z Anglie střídaly záběry lyžařů před více než šedesáti lety, kdy i s tehdejší technikou dokázal udělat perfektně ostré a působivé sportovní fotky. Nebo jeho fotky zasněžených hor. Musel jsem u nich zůstat stát a nechával se unést jejich několik desítek let starým kouzlem.
Druhá byla z FOTOpiva, kam přinesl Petr jeho knihu „Z válečného deníku“, která byla jako jedna z posledních v ČR ještě tištěna hlubotiskem.

Jejich závěrky už utichly navždy, bohužel... ;-(

Publikoval: 15.11.2009 Pavel Pola | komentářů: 2 - poslední: 16.11.2009, 15:52

Včely letěly krásně - filmový dokument o ateliéru Seidel

U příležitosti 150. výročí narození Josefa Seidela připravilo muzeum ve spolupráci se společností Film a sociologie, která film produkovala, sérii promítání dokumentárního filmu „Včely letěly krásně“. Film v režii Karla Čtveráčka pojednává o Fotoateliéru Seidel a vzniku muzea.
Publikoval: 12.11.2009 Jakub Kencl | 0 komentářů - přidat komentář

Ladislav Kamarád: Obrazy mizejícího světa

Ladislav Kamarád vystavuje v červnu a červenci na Staroměstské radnici a při té příležitosti jsme si povídali o jeho způsobu tvorby, inspiraci a trochu i o názorech na život vůbec...
Publikoval: 9.7.2009 Věra Matějů | komentářů: 50 - poslední: 11.9.2012, 15:57

S Pavlem Jasanským o tělech, Paříži a radosti z fotografování

Rozhovor z fotografem Pavlem Jasanským u příležitosti jeho velké retrospektivní výstavy v klatovské Galerii U Bílého jednorožce.
Publikoval: 2.2.2009 Jiří Zahradnický | komentářů: 4 - poslední: 4.2.2009, 09:31

Máte svojí ENTROPU?

Chodíme jen po povrchu, nebo se umíme ponořit?

Není asi už jediný Čech sledující zprávy, který by nevěděl o našem posledním evropském „průšvihu“. Tento článek nechce hájit nebo odsuzovat Davida Černého, ani jeho dílo. Polemika bude spíše o tom, zda se zajímáme o svůj svět a zda k němu vztahujeme naše fotografické „umění“, chceme li svou tvorbu tak nazvat.

Publikoval: 21.1.2009 chose | komentářů: 19 - poslední: 23.1.2009, 23:50

Cesta do hlubin Saudkovy duše

Celovečerní dokumentární film Jan Saudek v pekle svých vášní, ráj v nedohlednu , který se před několika týdny dostal do českých kin, je zajímavý hned z několika úhlů pohledu.
Publikoval: 28.1.2008 Jiří Zahradnický | 0 komentářů - přidat komentář


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace