motiv
Přehled článků ze sekce: Literatura, časopisy

Recenze zajímavých knih, časopisů, článků, webů apod. Najdete zde zejména informace o publikacích a textech, které jsou zaměřené na fotografickou techniku a na praktické stránky fotografování.

Filtr | autor:   sekce:   blog:

Článků celkem: 74 | Zobrazeno: 1 - 10

Jan Pohribný – Kreativní barva ve fotografii

Fotograf a pedagog Jan Pohribný se ve své nejnovější knize Kreativní barva ve fotografii vrhl na zpracování tématu barev ve fotografii. V dnešní recenzi se seznámíme s tím, co kniha z produkce nakladatelství Zoner Press nabízí a pro koho je určena.
Publikoval: 13.1.2017 Michal Krause | komentářů: 2 - poslední: 17.1.2017, 08:48

Fotografie v dubnu

Na poslední FOTOpivo přinesl Ladislav Viszoczky nalezený poklad - brněnský fotografický měsíčník FOTO - UNIVERSUM z roku 1925. Pohled na tehdy zveřejňované články byl z části úsměvný, z části uklidňující (ano, i tehdy se řešily defacto stejné problémy, jako dneska). Přinášíme vám na ukázku aktuální téma - jak na focení v dubnu.
Publikoval: 2.4.2014 Pavel Pola | komentářů: 1 - poslední: 17.4.2014, 14:09

Miloš Polášek: 7x10" - Klasická fotografie v digitálním věku

Pokud máte dojem, že digitální fotografie je příliš sterilní a že tiskový výstup nedává autorovi příliš prostoru pro kreativitu a jedinečnost, je tahle kniha nejspíš určena právě vám. Dozvíte se v ní totiž, jak i z digitální fotografie vytvořit unikátní autorské dílo.
Publikoval: 11.3.2014 bitovod | komentářů: 14 - poslední: 12.4.2014, 13:25

Syl Arena: Blesky Speedlite

Máte ve své fotografické brašně některý z řady blesků Speedlite a stále se vám nedaří z něj dostat to pravé světlo, které potřebujete pro svůj záběr? Vzdali jste již své pokusy s nastavováním? Nebo vše funguje jak má, ale chcete z blesku vymáčknout ještě nějaké to procento navíc? Tak přesně pro vás je určena kniha Blesky Speedlite od Syla Areny.
Publikoval: 4.1.2014 Jakub Kencl | komentářů: 1 - poslední: 31.8.2014, 18:45

Naučte se fotografovat krajinu – Šumava

Kniha z nakladatelství Zoner Press autora Andreje Macenauera s tématem krajinářské fotografie.
Publikoval: 28.11.2013 Josef Hrubý | 0 komentářů - přidat komentář

Temnokomorník je mrtev, ať žije Temnokomorník!

Dva roky se věnoval fotografii tak trochu jinak, poslední osmé číslo časopisu Temnokomorník vyšlo letos v lednu a Limitovaná edice k osmému číslu vychází právě nyní. Projekt časopisu bez reklam a podpory z grantů byl od začátku utopie, ale stálo za to tím žít. Tento článek chápejte jako retrospektivní epitaf, protože si myslím, že některé věci možná nevíte, ale vědět byste měli.
Publikoval: 21.9.2012 Stanislav Bříza, Karel Rodinal | komentářů: 15 - poslední: 6.11.2012, 21:15

Jan Pohribný - Kreativní světlo ve fotografii

Můžete mít sebelepší vybavení, perfektní řemeslné schopnosti a detailní znalost kompozice obrazu, ale bez světla vám to nebude k ničemu - světlo je pro fotografii naprosto klíčové a je tedy důležité se o něm něco dozvědět. Tato recenze se vám pokusí odpovědět na otázku, jestli je tím správným zdrojem informací kniha Jana Pohribného Kreativní světlo ve fotografii z produkce nakladatelství Zoner Press.
Publikoval: 24.1.2012 Michal Krause | 0 komentářů - přidat komentář

Bryan Peterson: Naučte se fotografovat dobře

Bryan Peterson je profesionální fotograf, mezinárodně uznávaný školitel a autor řady bestsellerů. Kniha, kterou bych vám dnes ráda představila, je výběrem toho nejlepšího a nejdůležitějšího z řady jeho šesti předchozích publikací.
Publikoval: 23.11.2011 katox | komentářů: 4 - poslední: 30.12.2011, 15:01

První čtení

Příchod školního roku nutí k rozjímání o učebních pomůckách. Jakou knihu by měl fotograf-amatér vzít do rukou mezi prvními? Návod k fotoaparátu? Manuál k Photoshopu? Anebo rovnou Sudkovu Prahu panoramatickou? Zmíněné publikace jsou potřebné, ale opravdovým základem by mělo být cosi jako fotografický Slabikář.
Publikoval: 19.9.2011 IK | 0 komentářů - přidat komentář

Michael Freeman: Myslete jako fotograf

Zoner Press nám představil další knihu z kategorie fotografických učebnic, kterou napsal špičkový fotograf Michael Freeman a jak již název dává tušit, nechá nás Michael nahlédnout do svého nitra, otevře nám svoje myšlenkové pochody a bude nás inspirovat mnoha svými fotografiemi, na kterých nám vysvětlí, proč a jak tyto působivé záběry vznikaly.
Publikoval: 17.5.2011 Jakub Kencl | komentářů: 4 - poslední: 30.9.2011, 23:40


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace