motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled seriálů
Filtr | autor:

Seriálů celkem: 78 | Zobrazeno: 51 - 60

Zvětšování černobílých fotografií

Tento seriál by vám měl trochu poradit, jak si doma udělat své první černobílé fotografie. Dozvíte se něco o nadržování, zvětšování na multigradační fotopapíry a nějaké ty finty, kdy můžete zachránit i hůře naexponovaný snímek.
Autor: Jakub Kencl | Článků v seriálu: 4

Chorvatsko 2000

Do Chorvatska jsme vyrazili s naším školním klubem ŠOK o tzv. měnových prázdnninách v září roku 2000 ...
Autor: Milan Sýkora | Článků v seriálu: 2

Dvojí cesta na východ aneb Bílé Karpaty

Byl červenec a měl jsem volno - dvouměsíční prázdniny prostě patří k těm nemnoha nezpochybnitelným půvabům učitelského povolání, jež mohou vykonávat jen ti, které to baví. Mimo jiné mě baví i prázdniny.
Autor: Milan Sýkora | Článků v seriálu: 2

Hokkaidó - putování po japonkém severu

Cestopis a fotografie z výpravy na nejsevernější japonské ostrovy.
Autor: František Štaud | Článků v seriálu: 3

Sicilie aneb Itálií ze severu na jih

Říkali jsme si, že mokra a chladu bylo už dost a že je na čase vyrazit na jih. Přečetl jsem si tedy něco od Waltariho a jeli jsme to porovnat se skutečností.
Autor: Zdenek Bakštein | Článků v seriálu: 19

Noční obloha nejen pro hvězdáře...

...aneb focení noční oblohy amatérskou technikou. Seriál o tom, že i v amatérských podmínkách lze zachytit všelijaké nebeské objekty.
Autor: Jakub Kencl | Článků v seriálu: 1

Dánsko 2000 aneb Podruhé a ne naposledy…

Rok se sešel s rokem a nastal poslední podzim druhého tisíciletí. A podzim, to je již tradičně čas, který je spojen s návštěvou Dánského království, alespoň pro mě a náš školní klub ŠOK…
Autor: Milan Sýkora | Článků v seriálu: 2

Sýrie - země turisty téměř netknutá

Je s podivem, že tato památkami velmi bohatá země se netěší většímu zájmu turistiky. Je to dáno asi obavou z nestabilní politické situace ve vztahu ke svému sousedovi a úhlavnímu nepříteli - k Izraeli.
Autor: Luky | Článků v seriálu: 3

Peru a Bolívie 2001

V tomto cestopise bude popsáno naše putování po Jižní Americe, hlavně po Peru a kousku Bolívie, které jsme uskutečnili letos 30.3. - 12.5.2001. Bylo nás pět - já, Káťa, Pavel, Bakin a Martina. Dostatečný počet pro to, aby cesta byla bezpečná, aby si na nás nikdo nic nedovolil a dostatečně malá skupinka, aby nám nečinily potíže přesuny a přejezdy mezi jednotlivými místy. Pro pět lidí se také většinou daly usmlouvat daleko zajímavější ceny než pro dvojici. Bakin a Martina uměli dobře Španělsky, což je pro cestování a pobyt v Jižní Americe téměř nezbytné. V tuto trochu netradiční dobu jsme tam jeli proto, že je to těsně po období dešťů, tedy by již mělo být hezky, ale ještě tady nezačíná turistická sezóna, takže je tu větší klid a pohoda.
Autor: Marek_S | Článků v seriálu: 6

Jak bylo letos v Popradu

Mohu podat svědectví ale rozhodně to nebude odrážet celkovou situaci, neboť letos se mi dála všechna možná i nemožná protivenství. Některá jsem si zapříčinila sama, takže tento text může sloužit jako mravoučné vyprávění, kterak se lze nepříjemnostem vyhnouti částečně...
Autor: Jaja | Článků v seriálu: 2


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace