motiv


hledej v článcích


nejčtenější články

nejdiskutovanější

Přehled seriálů
Filtr | autor:

Seriálů celkem: 78 | Zobrazeno: 61 - 70

Francouzská Korsika

Autor: Jan Hlinák | Článků v seriálu: 3

Nabíjení a nabíječky

Autor: Jan Hlinák | Článků v seriálu: 4

Jižní Amerika 2001

Autor: Jirka Jirout | Článků v seriálu: 3

Cesta na východ aneb Litva není žádný Rusko...!

V květnu 2001 jsme spolu s kolegyní Zdeňkou vyrazili na "průzkumnou" výpravu do Pobaltí.
Autor: Milan Sýkora | Článků v seriálu: 3

Skotsko - fotografův průvodce

Dříve než začnu psát, a vy číst, musíme si ujasnit jednu věc. Nechci vám tu předkládat další z "Neuvěřitelných putování po ..." a zevrubně popisovat, v kolik hodin jsem se ten který den hrabal ze spacáku, jak Zuzanka měla zácpu z nedostatku coca-coly, Kája průjem z prošlé majonézy a Vendule došel opalovací krém, tak se natírala pastou na zuby. Chtěl bych místo toho nabídnout několik praktických, tedy povětšinou suchých, informací pro fotografy tak, aby jejich případnou cestu po zemích kaledonských co nejlépe využili. Kvalitní cesto-fotka, ať už si pod tímto pojmem představujete cokoliv, se nejsnadněji pořizuje na kvalitní cestě. A kvalitní cesta vyžaduje kvalitní přípravu. Před mojí výpravou do Skotska jsem strávil desítky dlouhých večerů po knihovnách a brouzdáním po internetu, listováním obrázkových publikací a proklikáváním se virtuálními galeriemi (seznam "doporučené literatury" je na konci seriálu). Vznikla z toho třítýdenní cesta po Skotské vysočině a ostrovech Vnitřních a Vnějších Hebrid, kterou vás po částech provedu.
Autor: František Štaud | Článků v seriálu: 3

Fotografie a...

Netradiční seriál o všem, co blízce či vzdáleně souvisí s fotografií (tedy vlastně - skoro - o všem...)
Autor: Milan Sýkora | Článků v seriálu: 14

Dvě tváře hory Fudži

Na světě snad není populárnější hory. Přestože v porovnání s himalájskými velikány je ani ne poloviční, při vyslovení jména Fudži nikdo nezaváhá; všem se nám okamžitě vybaví souměrný konický tvar hory se zasněženým vrcholem, tak jak jej známe z nespočtu obrázkových publikací, plakátů či pohlednic. Během mého pobytu v Japonsku jsem měl možnost horu Fudži navštívit dvakrát, a dvakrát jsem ji opouštěl se zcela protichůdnými dojmy.
Autor: František Štaud | Článků v seriálu: 2

Digitální archivace

Archivace velkého množství fotografií a diapozitivů není nejjednodušší záležitostí. Máte-li navíc doma scanner, začnete dříve nebo později uvažovat o kompletní digitalizaci svého archivu. Tento seriál se bude zabývat obecnými požadavky na takový archiv.
Autor: Jirka Jirout | Článků v seriálu: 3

Základy čudlíkování pro fotografy

Digitální technologie způsobily převrat v oblasti fotografie. Jejich vývoj postupuje mílovými kroky a masově se rozšiřují. Kinofilmu v roli nejběžněji používaného fotografického média bude zanedlouho odzvoněno. Film sice nevyhyne, ale stane se jedním z alternativních médií. Podobně, jako to v dnešní době, kdy kraluje film, nemají jednoduché ti, kdo chtějí nebo z nějakého důvodu potřebují fotit na skleněné desky, nebudou to mít v budoucnu jednoduché vyznavači filmu. Stejně jako je dnes potřeba hledat speciální lab, pokud si chceme nechat vyvolat a nazvětšovat klasický černobílý film, a je potřeba počítat se speciální cenou za tuto službu, bude za nějaký ten rok potřeba hledat speciální lab, budeme-li chtít vyvolat jakýkoli film a bude to i patřičně drahé. Nemá ale cenu plakat nad dobami zašlými, je potřeba se s jedničkami a nulami smířit, skamarádit se s nimi, zkrotit je. Naučit se s nimi zacházet tak, abychom s nimi vycházeli v dobrém, abychom uměli využít jejich kladné stránky a věděli, kde jsou jejich slabiny a jak se jim vyhnout.
Autor: radka | Článků v seriálu: 8

Charakteristické křivky fotografických materiálů

Každý film má trochu jiné vlastnosti. Je schopný zachytit různě kontrastní scény a má odlišné podání tónů a barev. Aby bylo možné filmy po této stránce objektivně porovnat, výrobci u každého filmu poskytují v dokumentaci kromě dalších údajů také charakteristické křivky filmu. Co to charakteristické křivky jsou a co se z nich dá vyčíst? To se pokusím vysvětlit v tomto seriálu.
Autor: radka | Článků v seriálu: 3


aktuální akce


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace