NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Altix

Hezký a poměrně malý kinofilmový přístroj s průhledovým hledáčkem a monstrózně působící objektivem Meyer Trioplan 2,9/50 V. Byl vyroben v roce 1956 v bývalé NDR.

Fotoaparát disponuje poměrně širokou škálou časů B 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/300, takže se s ním dá poměrně hodně experimentovat. O tom vypovídá i slušný rozsah clon 2,9 4 5,6 8 11 16 a 22 a montáž pro stativ. Bohužel s větším rozměrem než dnes používaný závit W 1.4".

Poněkud netradičně je řešeno založení filmu. Po demontáži spodní desky se kazeta zasune společně s prázdnou cívkou a pomocí odklápěcích dvířek se film usadí na správné místo. K převíjení filmu slouží dva velké knoflíky na vrchu přístroje. Díky jejich velikosti a rozumnému převodu se požívají vcelku příjemně.

Natažení závěrky není spřaženo s převíjením filmu, ale před každou expozicí je třeba ji natáhnout páčkou za objektivem. Ale dá se na to zvyknout a příliš to neobtěžuje.

Zaostřuje se naslepo odhadem vzdálenosti. K výběru scény slouží průhledový hledáček, který je největším nedostatkem přístroje. Je malý, nejasný a dá se říct, že na samé hranici použitelnosti či spíš trochu za ní. Do sáněk lze připevnit větší, přídavný, ten však nemám. Objektiv poměrně výrazně trápí odlesky, které jsou patrné téměř ve všech snímcích udělaných za přímého slunečního svitu. Ale ani interiérové nejsou úplně bez nich.

Přední obruba objektivu je opatřena závitem 35,5 mm pro montáž filtrů nebo sluneční clony. Zejména sluneční clona se zdá téměř nutností. Bez ní totiž trápí objektiv řada odlesků, zejména když při focení nemáte slunce v zádech.

Pod objektivem je páčka k přepínání synchronizace blesku, příslušná poloha je signalizována v okénku nad objektivem písmeny V,X,M. V je samospoušť, X žárovkový blesk a M elektronický blesk.

Více info a fotos mailem jan.krch@mu-st.cz, či pod tel. 737126591, našel jsem ho doma, nevyužiji, ani nic podobného nesbírám. Napište, nabídněte cenu, domluva jistá. h

0 Kč

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

NOVINKA: Topování inzerátů. Proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.