motiv


hledej v poradně

Poradna - vaše otázky, naše odpovědi

Výběr digitální zrcadlovky

Adena píše (12.1.2017):
Dobrý den,
předem se omlouvám, pokud můj dotaz sem nepatří, kdyžtak ho vyřaďte...Ale potřebovala bych, prosím, radu odborníka...
Celý život jsem fotografovala kompaktním fotoaparátem, vystřídala jsem jich několik (od těch nejlevnějších až po "vyšší třídu" - naposledy ultrazoom Nikon b500) a nyní bych chtěla přejít na zrcadlovku. Jelikož ještě nevím, zda mi to půjde, tak jsem se rozhodla vybírat mezi low-endovými zrcadlovkami. Nyní se rozhoduji mezi Canon eos1300 s objektivem 18-55 DC VUK nebo s EF-S 18-55mm DC III a mezi Nikon D3300 s objektivem 18–55 II.
Mohli byste mně, prosím, poradit, který z těchto modelů bude lepší výběr? Plánuji fotit především děti, pejsky a fotoaparat bude využíván při cestování a dovolených (i přes jeho hmotnost).
Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověď:

Za redakci odpověděl: Michal Krause (24.1.2017)
Dobrý den,

oba fotoaparáty odvedou pro účel vstupu do světa zrcadlovek slušnou službu, ale osobně se domnívám, že Nikon má v současné době trochu lepší snímače a tudíž o něco lepší kvalitu obrazu při vyšších citlivostech ISO. Proto bych osobně radil volit spíš D3300 nebo D3400.

S pozdravem
Michal Krause


 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace