Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Servisovaná Tomioka Japan Auto Yashinon 55/1.2 M42, supersvětelné/lowlight závitové starosklíčko

Jedná se o raritní závitový objektiv původně určený pro kinofilm - malý formát s mimořádně vysokou světelností. Dnes si jej díky snadnému závitovému uchopení můžete posadit nač jen chcete. Jedná se o asi vůbec nejkreslivější a nejmalebnější japonský M42 objektiv.
Historicky vznikly 4 takřka identické modely těchto skel pro závit M42, všechny měly optiku s příměsí thoria. Tento model má ostřící prstenec celý z kovu a nese branding Yashinon.
Stav: použitý, funkční. Kompletní servis technikem - duben 2023. Skla jsou čistá, mechanicky precizní chod.
Existují stopy po staré plísni, která se dále nešíří mezi zadním lepeným členem při samotném kraji čočky - je podrobně nafoceno v koláži fotek pod lampou. Konvenčními způsoby neservisovatelné a s nulovým vlivem na optický výstup objektivu.
Mějte na paměti, že super světelná konstrukce čoček vedla k využití thoria, takže je objektiv velmi mírně radioaktivní, zhruba asi jako vaše mikrovlnná trouba. Vedla také konstruktéry ke speciálnímu sprkovitému oříznutí zadního členu, což není závada, ale nutná modelová vlastnost. Je to docela 'geeky' objektiv, jehož adaptace může být díky širokým límečkům adaptérů hl. na mirrorless problém se zaostřením přes 2 metry (adaptéry se dále soustružnicky či podomácku upravují dle typu).
Kupující by tedy měl vzít všechny tyto specifické propriety na vědomí! Kdo jej úspěšně zkrotí pro digitál, dostane odměnou objektiv (navíc dosti vzácný) s úchvatnou a docela jedinečnou kresbou, jako stvořený pro kreativní fotografii, založenou na velmi tenké hloubce ostrosti. Stejně tak je samozřejmě vhodný do špatných světelných podmínek.
Lokalita: MS kraj.
https://drive.google.com/drive/folders/107pW-OO59ImGtpyO6OENigxrpPsq1gJs

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.