Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Servisovaný a Testovaný Heinz Kilfitt Munchen Makro Kilar 90/2.8 Baj. P6

Jedná se o velmi starý manuální makroobjektiv vyráběný pro malý i střední formát zcela unikátní konstrukce i kresby (myslím, že se jednalo o vůbec první skutečný makroobjektiv všech dob pro 35mm kinofilmové zrcadlovky, tedy šlo o zcela revoluční objektiv.

Stará německá provenience - Mnichov, tedy objektiv produkuje ony žádoucí 'donutové kroužky' v bokehu - novější americké modely 'Zoomar' již tento zajímavý efekt na plnou díru postrádají.

Objektiv je po kompletním servise technikem (2024) - to zejm. zahrnovalo tukování šneku ostření a čištění vnitřních optických členů. V rámci stáří objektivu kvalitní stav.

Bajonet je Pentacon Six - středoformát, adaptéry jsou běžně k dostání a vzhledem k registrové vzdálenosti a dvojitému šneku s velmi dlouhou otáčkou nemá problém zaostřit na nekonečno prakticky na žádném (mě známém) digitálním systému.

Jde o sklo pro fajnšmekry a zkušenější uživatele, který přes určité nepohodlí ocení zcela výjimečnou a neopakovatelnou funky kresbu, okořeněnou double-donut ringy v bokehu (jedná se o jedno z naprostého minima skel s naprosto nezaměnitelným rukopisem) a další jeho specifické propriety.

V případě, že bych nereagoval na telefonu, zašlete prosím email.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.