Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Servisovaný Carl Zeiss Jena Biotar 50/1.4 (Pentaflex) zadaptovaný pro Sony E mount

Jedná se o "charistmatický" a "charakterní" bokehové starosklíčko původem z kamery, pro svoji specifičnost jako dělané pro uměleckou (portrétní) fotografii.
Objektiv je spíše vhodný pro pokročilé - zkušenější uživatele - sklo je na plnou díru detailní a ostré pouze zhruba ve středu, což obecně podporuje umělecký charakter, na full-frame tak tak vykreslí celé políčko, najít hloubku ostrostí není zcela snadné, atd.

Stav: použitý, funkční - technikem kompletně rozebráno, přetukováno, vyčištěno a posazeno do Sony E adaptéru pro mirrorless - tested OK, je přítomen typický projev objektivu. Na části předního členu jsou přítomny liniové (příčné) mikroškrábance - vliv na optický výkon jsem pokles výkonu objektivu, snad díky přítomnosti škrábanců velmi daleko od čipu, ale nějaké drobné "artefakty" ze zásady nelze vyloučit. Koláž několika samplů, pořízených na plnou díru (f/1.4), vizte v galerii níže.
Chod mechanických částí je v rámci možností hladký (přetukováno), clona je v perfektním stavu, šasi relativně bezproblémové + přidán ochranný filtr.

Lokalita: MS kraj.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.