Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.

Servisovaný Carl Zeiss Jena Sonnar 18cm f/2.8 T ‘Olympia’, 17 lamel clony, 50. léta, Baj. Exakta

Jedná se o sběratelsky hodnotný, masivně postavený, vysoce světelný + mnoholamelový MF teleobjektiv vyráběný pro malý a později i střední formát. Jde o přímého potoka revolučního 'Olympia' designu, vyvinutého k příležitosti OH v Berlíně již v roce 1936. Náramně vypadající a respekt budící :) klasický teleobjektiv.

Stav: použitý, funkční. Proběhl kompletní servis technikem (leden 2023). Vizuálně ve výborném stavu. Mechanika je precizně hladká, přetukovaná; z logiky věci působí přeci jen poněkud těžkopádněji, než u mnohem menších "lehkonohých" objektivů. Pod lampou lze zaregistrovat táhlý srpkovitý mikroškrábanec na jednom s prostředních optických členů a řadu malých flíčků na coatingu předního členu. Nic z toho by nemělo mít pražádný význam na optický výkon, vše uvádím spíše pro pořádek.

Příslušenství: krytky, polarizák, přechodka ze systému Exa/Exakta na Minolta MD/SR (alias M/MD) - takový multiplatformní kousek - s exakťáckým/minolťáckým adaptérem lze bez problému posadit na digitál, použít na video apod.

Lokalita: MS kraj
https://drive.google.com/drive/folders/1p87vgUwviW878N8cMi_8Q6Sr00pnNYak

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.