Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Servisovaný P. Angénieux Paris Retrofocus 28/3.5 Type R 11 Baj. Exa/Exakta, sbírkový/boxovaný stav

Jedná se o sběratelský francouzský širokoúhlý objektiv pro kinofilm. Šlo o jednu s pionýrských konstrukcí takto širokého skla pro malý formát (retrofocus design, r. v. okolo 1950). S adaptérem lze využít na kdejaký digitál. V mém případě jsou ukázkové fotky pořízeny na plnou díru s malým mezkroužkem, neboť všelijaká kouzelná "makro-šíro-starosklíčka" s velmi malou minimální zaostřovací vzdáleností se logicky začala rodit až mnohem později.

Stav: použitý, funkční. Proběhl kompletní servis technikem (2023) - čištění vnitřních optických členů, přetukování šneku ostření.
Jde o dobře skladovaný, velmi kompletní kus prakticky bez patiny po užívání ve sbírkovém stavu, což je u starých Angenieuxů vždy tak trochu raritou; dá se tedy považovat za investiční objektiv.
Čočky objektivu vypadají na první pohled (pod normálním světlem) jako nové. Při kontrole baterkou (flashlight test) lze najít pár typických mikroškrábanců, které ale nemají pražádný vliv na výkon objektivu. S ohledem na model je stav čoček vysoce nadprůměrný (mohu zhodnotit, protože jsem měl v ruce cca 5 dalších).

Lokalita: MS kraj.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.