Topování inzerátů - proč své inzeráty topovat a proč nakupovat od topujících inzerentů? Stručné shrnutí.

Servisovaný & Testovaný Steinheil Munchen Macro Tele Quinar 135/2.8 M42

Jedná se o sběratelský/raritní manuální makroobjektiv od německého Steinheila přes místního kontraktora primárně cílený pro trh v USA (zánovní stál okolo $150, přičemž jeho nákladný vývoj se firmě z Mnichova nikdy nezaplatil) - nejdelší ze série čtyř makroobjektivů. Objektiv je mechanicky velmi sofistikovaný a zevně nádherný - má dvojitý helicoid (dlouho byl patentován), mimořádně dlouhou otáčku pro precizní zaostření a ostří asi od 40cm (reálně to podle mě na digitálu bude ještě míň). Původně byl využíván hlavně na Prakticách (běžněji byl k mání pro Exaktu s baj. Exa). Hlavní myšlenkou bylo přinést maximální možné přiblížení bez přídavných makrokroužků, makroměchu apod.

Stav: použitý, funkční. Objektiv je po kompletním repase technikem (leden 2024). Sony A7RII tested OK na plnou díru. Zevně i mechanicky ve skvělém stavu.
Optika bez větších škrábanců či mlhy, avšak typicky trpí na degradaci coatingu (antireflexních vrstev) všech čoček po celé své ploše (achillova pata objektivů z rodiny Steinheil) - prakticky neopravitelné. Dle zběžných testů to objektivu výkonnostně prakticky nevadí, jedná se o velmi ostrý, velmi kontrastní makroobjektiv - ve své době jeden z nejvýkonnějších - s velmi pěknou kresbou. Nejlépe zřejmě vizte koláže fotek pod lampou, přikládám jich do galerie mnoho. Zohledněno v ceně.

Lokalita: MS kraj.
Adaptéry na digitál lze dodat.
V případě, že bych neodpovídal na SMS/hovor, pošlete prosím email.

Domníváte se, že tento inzerát porušuje podmínky inzerce? Dejte nám o tom vědět.

Náš tip: Nevyhovuje vám použitý? Vyberte si nový v ověřeném e-shopu.