motivhledej v článcích

FOTOpivo 01/2010: Splněno

9.2.2010 - bitovod - x-pozice
První FOTOpivo v tomto roce proběhlo 13.1.2010. Účast byla hojná, nálada dobrá a fotografie zajímavé. Kdybych si vedl nějaký plánovací kalendář, mohl bych si tedy tuto akci odškrtnout jako úspěšně splněnou.

ZB a stopy v písku
V podstatě by stačil tento úvod, byla by ovšem škoda se nepodělit o zážitky, nezhodnotit a nepochválit. Jak tedy večer probíhal?

Po usazení opozdilců, seznamování s nováčky i nezbytném doplnění kalorií bylo možné přistoupit k fotografiím.

Jako první nám předložil své fotografie Martin Valent ve fotoknize, shrnující záběry, nasbírané v průběhu několika let při cestách po zahraničních přírodních pamětihodnostech. Barevné fotografie (často v infračerveném spektru), prezentace na černém podkladě, kvalitní tisk - dovedl bych si je představit i ve větším formátu, ale to je "daň" za velikost knihy (i když i to se dá celkem snadno vyřešit :-))

Richard a jeho neautorizované fotografie

Poté ukázal své fotografie Richard Kodera. Zvolil k tomu také trochu netradiční formu - přinesl odborný elektrotechnický časopis s několikastránkovým článkem, který byl doprovázen jeho fotografiem. Ty byly samozřejmě perfektní jak po stránce obsahové, tak po stránce emoční - většinu z přítomných technokratů zaujala například noční fotografie barevně osvětlené rozvodny velmi vysokého napětí.

Karetní triky

Publikace v časopise ukázala ale i své stinné stránky. Fotografie byly poskytnuty vydavateli zdarma, pouze za uvedení jména jejich autora. Na tom by jistě nebylo nic neobvyklého, ale ne vždy se stane, že "se" na to zveřejnění jména při redakčních úpravách "nějak zapomene" (asi nějaký dávno propuštěný brigádník, jak už to tak dnes bývá).

Leica

Slova se ujal Vladimír Skalický, který zcela výjimečně neukázal sto kontaktů formátu 6x6, ale přinesl na ukázku fotografický dárek, kdy pro svou ženu vytvořil jakési leporelo z (barevných!) fotografií ze společných výletů a dovolených. Tato forma prezentace mu mj. umožnila předvést i něco málo z karetních kouzel a triků a tak oživit a mírně rozpohybovat tento večer. :-)

Mile nás překvapil Henry, který se po delší odmlce nejen ukázal mezi lidmi, současně i předvedl, že se k fotografii opět vrací a jde mu to minimálně stejně dobře, jako "za mlada". A že se za to musel odměnit nějakou hezkou, novou starou hračkou, je jen logické.

Holé baby

Tiché vody večera následně rozvířil Dundee, který kritikou mého mírně zmateného "projektu" rozvášnil prudkou debatu, ve které se několik účastníků hlasitě, zapáleně a nekompromisně přelo o to, jak a co jsem tím vlastně myslel a sledoval (aniž bych ovšem měl nejmenší šanci do této debaty jakkoli zasáhnout svým názorem...). Až budu pořádat nějakou autorskou výstavu, vím, koho budu chtít za kurátora. :-)

Jaké bylo FOTOpivo? Dobré!
Jaké bylo FOTOpivo? Dobré!

Poté jsme přenechali prostor technice a na noteboocích následně proběhlo několik různých autorských cyklů, ale to večer již pokročil a prezentace se pozvolna rozpadala do diskutujích hloučků, jak je ostatně v závěru FOTOpiv obvyklé a vlastně i žádoucí.

Prezentujících i zajímavých prací bylo tentokrát mnoho, takže se v tomto textu nedostalo všechny (jednak by to nikdo nečetl, jednak mi už paměť neslouží), proto se omlouvám těm, co tu uvedeni nejsou a zkusím to někdy příště napravit.

Vzhledem k tomu, že než jsem tento článek dopsal, vyšla pozvánka na únorové setkání, takže kdo by chtěl přijít, je srdečně zván a informace najde zde.

bitovod
http://foto.prelude.cz/
Další články autora

1   2   3   4   5   
1 - výborný ... 3 - průměrný ... 5 - špatný
Diskuse k článku
Dejwo20.2.2010, 00:40odpověď
Zdenek Bakstein20.2.2010, 21:15odpověď

přidat příspěvekpříspěvky e-mailemzobrazit vše stromovězobrazit vše podle data


bazar nabízí

Další zdroje

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace