Přehrávání videonahrávky z digitálního fotaparátu na PC

jan kratochvíl

dobrý den,
poraďte prosím jak zpustit video na PC z digi. fotoaparátu, když v nastavení foťáku zvolím VIDEO OUTPUT (MINOLTA DIMAGE X) jakousi funkci PAL či NTSC.PC je nové a postačující.Pracuji s programem adobe photoshop 7.0 cz a s programem samovolně nainstalovaným operačním systémem
Windows XP.
děkuji Honza

1 komentář u „Přehrávání videonahrávky z digitálního fotaparátu na PC“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  pokud chcete přehrát video na počítači, musíte ho nejprve překopírovat z fotoaparátu do počítače stejně, jako kopírujete fotografie. Soubor videa bude mít zřejmě koncovku .mpeg, .mpg, možná .mov, každopádně jinou, než jakou mají fotografie (obvykle .jpeg, .jpg, .tiff), takže ho v adresáři snadno poznáte. K přehrávání videonahrávek slouží zvláštní programy, jako je například Microsoft Media Player (je součástí instalace Windows) nebo Apple Quicktime Player (zdarma na http://www.apple.com) a řada dalších. Vhodný program je obvykle také dodáván s fotoaparátem. Zkuste na soubor s videonahrávkou poklepat, buďto se Vám video rovnou spustí, nebo Vám systém oznámí, že nemá vhodný program.

  Funkce VIDEO OUTPUT slouží k přehrávání snímků a videonahrávek přímo na televizním přijímači. Fotoaparát s televizorem (nebo videorekordérem) propojíte pomocí speciálního kabelu obvykle s koncovkami typu cinch nebo S-VHS. Pokud máte na televizoru vstup SCART, potřebujete ještě redukci. Kabel je většinou dodáván s přístrojem. PAL a NTSC jsou televizní normy, PAL je evropská a NTSC americká, ale televizní přístroje prodávané u nás obvykle zvládají přehrávání i v normě NTSC. Podrobnosti k propojení fotoaparátu s televizorem naleznete v návodu.

  Photoshop je určen pouze pro zpracování fotografií, video na něm nepřehrajete.

  S pozdravem

  Tomáš Cihelka

  Odpovědět

Napsat komentář