Zhotovení fotografií z dia

Vitoňová Stanislava

Prosím, zhotovujete fotografie z diapozitivů? Máme již zarámované diapozitivy (které však lze z rámečku vyjmout), z nichž bychom si chtěli nechat zhotovit fotografie. Pokud byste to zvládli, kolik je přibližně cena za jednu fotografii 10×15?

Děkuji. S. Vitoňová, tel. 606 627 636

1 komentář u „Zhotovení fotografií z dia“

 1. Odpověď redakce

  Možností, jak z diapozitivu udělat fotografii je několik:

  Asi nejsnadnějším způsobem je využít služeb některého digitálního minilabu, v Praze například Thalia Picta (http://www.thaliapicta.cz) nebo Ultralab a syn (http://www.ultralab.cz). Cena by měla být stejná (nebo jen lehce vyšší za manipulaci s jednotlivými rámečky) jako za fotografii z negativu, v případě digitálních minilabů není rozdíl v technologii zhotovení fotografií z barevného negativu, dia nebo černobílého negativu.

  Další možností je nechat si dia naskenovat, doma si skeny upravit a pak vytisknout, nebo si z nich nechat zhotovit fotografie v digitálním minilabu. Výhodou je, že skeny si můžete upravit podle svých představ a celý proces tak máte více pod kontrolou, nevýhodou je hlavně časová náročnost. Při zhotovení fotografií ze skenů v digitálním minilabu by se cena opět neměla výrazně lišit od ceny za fotografii z negativu.

  A nejdražší, ale na druhou stranu nejkvalitnější způsob je proces Ilfochrome, dříve Cibachrome. U nás v republice se tímto procesem zabývá například Foto Nova v Hronově (http://www.fotonova.cz), ale dělat takto fotografie 10×15 je asi zbytečné.

  Pokud máte diapozitivy v rámečcích beze skel, není potřeba je vyndavat, minilaby i skenery mají na zarámečkované dia podavače.

  Jinak všechny výše uvedené služby nabízíme. Ceny jsou následující:
  Skenování pro fotografii 10x15cm 6,- Kč / ks
  Fotografie 10x15cm z digitálních dat 6,20 Kč / ks
  Fotografie 10x15cm z diapozitivu 18,90 Kč / ks

  U Ilfochrome je nejmenší rozměr fotografie 13x18cm. Cena vychází na 166,- Kč / kus na RC podložku a 202,- Kč / kus na PE podložku s vysokým leskem.

  S pozdravem
  Jan Seifert

  Odpovědět

Napsat komentář