Rychlost Nikon D70

Jana

Doposud jem fotografovala přes elektonický hledáček, chtěla bych si pořídit něco nového, třeba Nikon D70, ale mám strach že se nachytám..Potřebuji, aby byl dostatečně rychlý, ráda fotím sporty, aby dobře ostřil,aby nejlepe vůbec nešuměl co by ste mi doporučili??
Jana

1 komentář u „Rychlost Nikon D70“

 1. Odpověď redakce

  Z Vašeho dotazu předpokládám, že jste dosud fotila nějakým digitálním kompaktem (či “falešnou” zrcadlovkou). Přechodem na Nikon D70 nebo podobný model Vám ve výše zmíněných oblastech může přinést výhradně příjemná překvapení. A to hned v několika oblastech:

  1. rychlost: Nikon D70 je jednou z nejrychlejších digitálních zrcadlovek na trhu (když pochopitelně počítám tuto cenovou kategorii) – a to jak v rychlosti “náběhu”, tak především v rychlosti zápisu na kartu. Rychlost ostření ale závisí na použitém objektivu. Pokud budete používat objektivy s vestavěným motorem (AF-S), bude ostření velmi rychlé a velmi tiché.

  2. šum: díky větší ploše čipu jsou obecně pravé digitální zrcadlovky na tom z hlediska šumu podstatně lépe, než jejich kompaktní konkurence. Z vlastní zkušenosti vím, že se nemusíte bát ani citlivosti ISO 1600 a fotografie 30×45. Pochopitelně je vhodné používat vhodné nástroje na odstranění nebo potlačení šumu (viz náš článek http://www.paladix.cz/rs/clanek.php?aid=10892)

  3. spotřeba: díky absenci elektronického hledáčku mají pravé digitální zrcadlovky podstatně větší výdrž na baterie, než zmíněné kompakty.

  Ve Vašem rozhodování ještě doporučuji vzít do úvahy nový Canon EOS 20D.

  Odpovědět

Napsat komentář