teleobjektivy Sigma

Lucia Paulikova

Chcela by som si kupit teleobjektiv k telu Canon EOS 30. Rozmyslala som nad objektivom Sigma 70-300/4-5,6 APO Macro Super II. Rada by som vedela Vas nazor na tento objektiv, pripadne poradit stranku, kde si mozem precitat nejake recenzie.
Dalej by ma zaujimalo aky je rozdiel medzi tymto objektivom a objektivom Sigma 70-300/4-5,6 DL Macro Super II. Co znamena oznacenie APO a DL? A ci je tento objektiv kompatibiliny s telom EOS 30. Dakujem.

1 komentář u „teleobjektivy Sigma“

 1. Odpověď redakce

  Ten objektiv jsem měl, do té doby, než jsem měl srovnání s jiným objektivem (tenkrát to byl tuším Nikkor 50mm), tak jsem si myslel, že je docela dobrý. Nicméně srovnání ukázalo, že jeho kresba je poměrně měkká, a to i při zaclonění. Moje tehdejší zkušenosti si můžete přečíst např. zde.

  Jinak recenzí je na webu spousta, posílám odkaz jen na jeden známý server:
  http://www.photo.net/ezshop/product?product_id=1307#commreviews
  http://www.photo.net/ezshop/product?product_id=1310#commreviews

  Zkratka APO označuje použití čoček, které korigují chromatickou vadu, takový objektiv by měl být kvalitnější, než objektiv bez takových čoček. Záleží pochopitelně ale na konkrétní konstrukci. Zkratka DL znamená DeLuxe a defacto jen označuje povrchovou úpravu objektivu, s optickou stavbou nemá nic společného.

  Doporučuji tyto další zdroje informací:
  http://www.paladix.cz/clanky/vady-zobrazeni.html
  http://www.paladix.cz/clanky/zkratky-u-objektivu.html

  Z mého pohledu je to celkem rozumný amatérský objektiv, pokud máte ale vyšší ambice, popř. chcete dělat větší fotografie (řekněme od 20x30cm a větší), budete muset zřejmě sáhnout hlouběji do kapsy a koupit ostřeji kreslící objektiv.

  Odpovědět

Napsat komentář