Pujcene digi

Kuba Frinta

Mam otazku, mam pujceny digi fotak – Olympus 5060W a resim na jake rozlyseni a jak jaky format ulozeni zvolit. umi to RAW, TIFF a nejlepsi JPG. chci fotky dal pozdeji upravovat v pocitaci tak resim jak to bude nejlepsi? pak jeste par otazek jaky software by mi nekdo doporucil na upravu fotek? Photoshop? nebo neco jineho? cim se da upravovat RAW a v cem jsou jeho vyhody? diky bud za odpoved nebo nasmerovani kde hledat

1 komentář u „Pujcene digi“

  1. Odpověď redakce

    Pokud máte přístroj jen půjčený a jde vám o testy, tak použijte JPG případně TIFF. RAW má celou řadu výhod, které jsem popisoval v článku http://www.paladix.cz/clanky/nekolik-praktickych-zkusenosti-s-digitalni-zrcadlovkou.html , nicméně jeho plné využití vyžaduje více praxe a zkušeností a je lépe začít jednoduššími postupy.

    Pro základní úpravu fotek vám skvělé služby prokáže Zoner Photo Studio, recenze je na http://www.paladix.cz/clanky/zoner-photo-studio-7.html . Pro náročnější úpravy lze použít klasický PhotoShop, plně postačí i jeho odlehčená verze PhotoShop Elements. Alternativou je Corel PhotoPaint a JASC PaintShop PRO.

    Odpovědět

Napsat komentář