jake LCD?

dub

Prajem pekny den.chystam sa kupit LCD a neviem podla coho mam vyberat,aby to bolo vhodne na pracu s fotografiou.ci je dolezita odozva,ci svietivost,a co vlastne?dakujem aj za odpoved na pixelizaciu.

1 komentář u „jake LCD?“

 1. Odpověď redakce

  Krásný den,

  já jsem se rozhodoval především z pohledu možnosti barevné kalibrace monitoru, abych – alespoň v amatérských podmínkách – byl schopen jakž takž na monitoru vidět to, co potom následně budu tisknout z tiskárny.

  Možností je mnoho. Některé jsou finančně náročnější některé méně. Levná asi není žádná. Já si nakonec koupil Eizo L767, které je vcelku slušně kalibrované z továrny a disponuje profilem sRGB. Pravda, kalibrace stárne a měla by se obnovovat. Podle údajů prodejce u tohoto typu monitoru tuším jednou za rok. Já mám monitor cca rok a půl a potřebu rekalibrace jsem zatím neměl. V Praze dovozce monitoru Eizo rekalibraci nabízí (cena řádově 3000,- Kč – ale ptal jsem se na to naposledy před tím rokem a půl).

  S monitorem jsem spokojený. Myslím, že jeho tovární kalibrace je pro amatérské podmínky dostatečná. U všech zařízení (scanner, monitor, tiskárna) používám jejich HW barevné profily a jsem v mezích investovaných finančních prostředků spokojen.

  Co se týče rychlosti odezvy tohoto monitoru – pro práci s fotografiemi a běžnou kancelářskou práci či přehrávání videa je dostatečná. Duchy uvidíte jenom v hrách a to ještě jen v oblasti hnědo-červené. Pro profi hráče asi nepřijatelné, já na tomto monitoru hry spokojeně hraji.

  Dnes se prodává už novější typ L768, který má o chlup některé parametry lepší.

  Odpovědět

Napsat komentář