webstranky

dub

zdravym
chcem sa opytat,ako by som si mohol sam doma vyrobit svoju webstranku.viem ze je to trocha mimo fotenia ale ak viete,poradte.stranka ma obsahovat aj fotogaleriu.
dakujem.

2 komentáře u „webstranky“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  je mi líto, ale toto opravdu není dotaz do naší poradny. Osobně bych Vám doporučoval zajít do knihkupectví a koupit si o tom nějakou knížku pro začátečníky, teprve po získání základních zkušeností – i praktických – se můžete začít na podobných poradnách ptát – pochopitelně poradnách orientovaných na tvorbu webových stránek. Váš dotaz by totiž normálně vedl na to, že by se z odpovědi dala napsat právě zmiňovaná kniha. Je totiž nutné zmínit se o tom, jak se stránka tvoří (HTML, CSS), v čem se tvoří (Notepad, Frontpage, Homesite, Dreamweaver, apod.), z čeho se skládá (zdrojový kód, obrázky), jak a kam se může umístit (SCP, FTP a komerční hosting či hosting zdarma) apod. Kapitoly pro pokročilé se jistě zmíní o možnostech skriptování (ASP, PHP, Java, JS, apod.), databázích apod. což jsou vhodné doplňky pro interaktivní aplikace, kterou fotogalerie může být (ale také pochopitelně nemusí, jen je s tím pak více práce).

  Pokud budete mít nějaký dotaz související s fotografií, tak neváhejte a napište.

  Pavel Pola

  Odpovědět
 2. Jak psát web

  Doporučuji vyhledat stránku http://www.jakpsatweb.cz, kde je velmi přehledně a dobře popsána tvorba webových stránek, fotogalerii umí udělat spousta programů na úpravu fotografií, zcela jistě to zvládá ACDSee nebo Zoner Studio …

  Odpovědět

Napsat komentář