objektiv tamron

Martin Novodvorský

Dobrý den, prosím vás o zhodnocení objektivu Tamron AF 28-75/2,8 XR DI DL Asph. Zejména jeho kresbu i při odcloněném obj., a to i do krajů, vliv protisvětla, soudkování a rychlost AF. A jak by vycházel v porovnání obdobně drahých obj Sigma 28-70/2,8 a Canon 28-105/3,5-4,5 ? Díky moc za odpověď . Martin

1 komentář u „objektiv tamron“

  1. Odpověď redakce

    Obavám se, že tento objektiv nikdo z redakce nemá. Nicméně osobně mám jistou zkušenost s Tamrony obecně a na jejich základě v kombinaci s informacemi z důvěryhodných recenzí si dovolím tvrdit, že je opticky velmi podařený, lze říci že nadprůměrný. Ovšem v rychlosti AF to žádný přeborník není, ostří sice vnitřní skupinou členů (IF), ale používá jen klasické motory, nikoli USM.

    Z hlediska porovnání je dotazované Sigmě asi zhruba rovnocený, spíše o něco lepší. Srovnání s Canonem bych se raději vyhnul, nejde o objektivy se stejným rozsahem a je dále komplikováno tím, že původní vysoce oceňovaný objektiv Canon 28-105/3,5-4,5 se již nevyrábí a současná verze Canon 28-105/3,5-4,5 II se dost liší.

    Doporučuji projít tento test: http://www.photo.net/equipment/tamron/28_75_Di/index.html

    Odpovědět

Napsat komentář