Promájem fotokomory

Ondřej Frinta

Dobrý den,

můj dotaz bude možná trochu netradiční:

Fotím stále na kinofilm a předpokládám, že dlouho ještě budu. S barevnými fotkami jsem neměl problém, můj “osobní” minilabista měl do nedávna analogový lab a ve všem mi vycházel vstříct. Posléze si pořídil digitální lab Noritsu s laserovou technologií o 400DPI (pod tlakem 60% zákazníků). Bohužel, pokud vedle sebe položím fotky z analogu a digilabu (15×21), subjektivně se mi líbí více fotky analogové. Vzhledem k poměrně malému množství fotek, které si nakonec chci nechat udělat jako 15×21 (na”chlubení”), mne napadá tato otázka:

Nevíte někde o “veřejné” fotokomoře, kterou by bylo možno si za určitý poplatek zamluvit, přinést si tam chemii a papíry a vklidu si tam vyvolat ČB i barvu? Eventuleně, není tato možnost např. v rámci členství v nějakém fotoklubu? /Jsem z Prahy, ale je-li něco rozumně dosažitelné např. vlakem či busem, rád bych si tam zajel./

(Bohužel se mi domů komora prostě nevejde a popravdě při relativně malém počtu fotek, které vyhodnotím jako “výstavní” by se mi patrně ani nevyplatila)

Děkuji mnohokrát za odpověď. BTW: pokud nic takového neexistuje, nebyl by to docela dobrý podnikatelstý záměr?

Ondřej Frinta

1 komentář u „Promájem fotokomory“

 1. Odpověď redakce

  Bohužel, nevím o nikom, kdo by přímo nabízel pronájem fotokomory, možná by se něco dalo vyhledat v inzerci na Internetu, nebo se zkuste zeptat v nějakém diskuzním fóru, je možné, že se někdo chytne. Nebo jak sám píšete, zeptat se na tuto možnost v některém fotoklubu nebo zájmovém kroužku, tam je šance, že fotokomoru společně mají a záleží, jak se s nimi dohodnete a jaké budou mít podmínky. Jeden tip, kde fotokomoru určitě mají, a alespoň dříve určitě byla vybavena i na barvu, znám:

  STANICE TECHNIKŮ DDM HL.M. PRAHY
  Praha 6, Pod Juliskou 2a
  Info.: tel: 224 310 240, e-mail: info@hobby.cz

  Ale pokud Vám jde hlavně o barvu a nemáte velké množství fotografií, které potřebujete klasicky nazvětšovat, tato cesta se Vám asi příliš nevyplatí, barevná chemie nevydrží dlouho a odpad při ruční práci je také veliký. Zvažte ještě možnost využít služeb některé profilaboratoře, například Fotonovy v Hronově. Ceny proti minilabům jsou sice vyšší, ale máte zaručenou kvalitu a na podobné ceny se při vlastním zpracování procesem RA-4 můžete dostat také. Aktuální ceník Vám na požádání zašlou poštou, při pohledu do staršího ceníku byla přibližná cena 115 Kč za fotografii 18×24, 170 Kč za 24×30, 240 Kč za 30×40. Další informace a způsob zadání a vyzvednutí hotové zakázky naleznete na http://www.fotonova.cz, nebo můžete přímo využít sběrny Paladixu (jste-li z Prahy).

  S pozdravem
  Jan Seifert

  Odpovědět

Napsat komentář