USB čtečka

Dave

Dobrý den rád bych požádal o radu jakým způsobem je nejlepší zálohovat fotografie pokud nemám možnost přístupu k PC , např. na dovolené a pod. Případně Jaký typ by jste doporučili použít. Používám Minoltu Dimage A1. Díky D.

1 komentář u „USB čtečka“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den,

  nejozumnější je asi nějaká databanka s malým pevným diskem (datová peněženka). Většinou jsou možné dvě varianty. Dražší s LCD displejem, díky kterému je možné si snímky prohlédnout a zkontrolovat jejich existenci na disku nebo levnější bez možnosti vizuální kontroly. Výdrž akumulátorů zpravidla na několik zálohování v řadě stačí a k zásuvce se člověk během dovolené občas dostane. Kapacita bývá v rozsahu 20 až 40 GB, pokud nejste extrémní fotograf a dovolená má rozumnou délku, těch 20 GB je postačujících.

  Osobně bych volil tu s možností zobrazení snímků, ale je to samozřejmě o penězích. Na Paladixu naleznete databanky v sekci obchodu :

  Paměti a příslušenství -> Datové peněženky
  http://obchod.paladix.cz/index.php?idr=283

  Ještě existují CD/DVD vypalovačky (vložíte kartu, vypálíte z ní data na médium), ale ve mě osobně moc důvěru nevzbuzují. Pokud má člověk na médium smůlu, fotky už neuvidí.

  Pozdravuje Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář