reverse macro

Pavel

Dobry den,
na internetu jsem se setkal s technikou reverse lens macro. Objektiv se na telo namontuje opacne a tim se dosahne velkeho zvetseni.
Pochopil, jsem ze vetsina lidi si potrebny adapter, ktery umoznuje reverzi objektivu “bastli” sama. Jde neco podobneho na D70ku koupit?

Diky za odpoved
Pavel

2 komentáře u „reverse macro“

 1. Odpověď redakce

  Tvrzení o domácím bastlení s dovoluji označit za nesmysl – tyto reverzní kroužky jsou běžně ke koupi, v nabídce je má například firma ROWI. Já jsem svého času k Pentaxu kroužek od ROWI koupil normálně v Praze u Škody.

  K Nikonu by měl být ke koupi také, u D70 ale narazíte na problém, že vám přístroj s tímto doplňkem nebude měřit expozici, vše bude jen v režimu manuál. Popravdě řečeno je to veliký problém, protože u podobných doplňků se expozice odhaduje jen špatně. Naštěstí se to u digitálu dá snadno vyzkoušet předem, i tak je to ale nepříjemné. Druhý problém (to se týká i Canonu, Minolty a některých objektivů Pentax) je to, že u objektivů bez clonového kroužku nemůžete s reverzním kroužkem ovládat clonu.

  V souhrnu se dá říci, že reverzní kroužek sice pořídíte snadno, jeho používání u moderních DSLR je ale značně problematické.

  Jinak doporučuji následující článek:
  http://www.paladix.cz/clanky/reverzni-krouzek.html

  Odpovědět

Napsat komentář