Střední formát

Michal Mráz

Dobrý den,chtěl bych vyzkoušet střední formát,ale u nás ve Strakonicích není žádný lab,který by tento formát dělal.Mohli byste mi poradit nějaký minilab,kam lze nafocené filmy poslat poštou?Dál bych se rád zeptal-jaké se vlastně dělají formáty fotek?Vím,že 13*13 nebo 15*15 a výš.Někde jsem se dočetl,že i např.15*21 atd.Jak toho docílím,když si fotky doma nedělám?Musel bych tedy fotky nechat udělat,poté tužkou nakreslit výřez a poslet zpět s požadavkem udělání fota dle narýsovaných čar?S pozdravem Mráz.

2 komentáře u „Střední formát“

  1. Odpověď redakce

    Zkuste vyhledat minilab na internetu (jen v Praze jich je několik, možná dokonce desítek, které tuto službu nabízejí). Zkuste osvědčené velkolaboratoře jako Fotostar, Fotolab, apod., jestli takové služby nabízejí. Konkrétní postupy pro Vaše požadavky je ale nutné dohodnout přímo s konkrétní laboratoří.

    Odpovědět
  2. minilab

    je to už několik let ale mimořádně dobrý minilab Kodak byl v Sušici na náměstí, to nemáte daleko, lepší je osobní jednání. Ani dobré minilaby ale zpravidla nedělají běžně výřezy. To je spíše “profesionální” služba, najděte si na internetu profesionálního (a drahého) laboranta. Nebo třeba v Praze Thalia Picta. Ale pokud máte na fotky velké nároky dělejte si je sám. Vybavení pro černobílou fotografii, včetně zvětšováku stojí pár stovek a jedině sám si uděláte fotku podle svých představ.

    Odpovědět

Napsat komentář