Čeština k Canon PowerShot A95

hanuš jaroslav

Prosím o radu, jak získat češtinu do archivačních programů (jsou v angličtině), které jsou přiloženy na inst. CD k fotoaparátu Canon A95, který jsem si právě zakoupil. Už je mi přes 60 let, a tak už se určitě anglicky učit nebudu. Děkuji za radu a pochopení

2 komentáře u „Čeština k Canon PowerShot A95“

 1. Odpověď redakce

  Pokud není na CD česká verze, pak je jediná možnost kontrolovat web Canonu, jestli se tam třeba česká verze vámi hledaného SW neobjeví. Na této stránce:

  http://software.canon-europe.com/Cameras/Digital_Cameras/PowerShot_A9510088.asp

  vyberte svůj operační systém a češtinu a zvolte vyhledávání. V současné době však česká verze neexistuje a zobrazí se vám tak pouze nulový výsledek… (Ovšem může se to výhledově změnit)

  Další možností je zakoupit si USB čtečku paměťových karet (v řádu stovek korun) a poté používat jiný software, např. Zoner Photo Studio 7

  (recenze programu je zde:
  http://www.paladix.cz/clanky/zoner-photo-studio-7.html )

  Nebudete muset připojovat k PC fotoaparát, ale jen čtečku, která je napájená z počítače a mnohdy je i přenos souborů rychlejší. Nejsem si zcela jistý, ale dokonce i přímé propojení fotoaparátu s PC a práce v Zoneru by měla být možná.

  Milan Sýkora

  Odpovědět
 2. Zoner a přímé stahování

  Ano, vlastním Zoner 7 verzi Prof. a stahovat lze přímo z fotoaparátu přes kabel (mám Canon A80), případně ze čtečky (mám také, ale používám málo).

  Zoner je plně český program a byť je placený, nabízí za ruzumné peníze docela vysoké užitné vlastnosti.

  To jen pro potvrzení, že je to funkční

  Pozdravuje,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář