žádost o radu

nairam

dobrý den přeji, přecházím na digitální fotoaparát a rád bych znal váš názor, jestli se dá pořídit něco slušnějšího do začátku kolem 10tis, o nějaký typ prosím a děkuji vám za odpověď

1 komentář u „žádost o radu“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, zcela na rovinu musím říci, že na tento typ dotazů reaguji při osobním hovoru často téměř podrážděně.
  Jde totiž o dotaz, který jednak nemá odpověď, hlavně je ale nesmyslný. Pojem “něco slušnějšího” totiž neznamená vůbec nic, je nutné se zamyslet nad tím, co si od focení očekáváte a co vlastně chcete fotografovat.
  Pokud vám jde jen o slušné rodinné fotografie a tu a tam nějakou vzpomínkovou krajinku, tak se samozřejmě dá do 10ti tisíc pořídit ledacos. Napadá mě například miniaturní Olympus mju mini, Olympus 765 nebo Canon A85 – dobré přístroje, z nichž jistě získáte přijatelný výsledek. Dalších možností je spousta, v podstatě si musíte vybrat vhodný kompromis podle toho, jestli chcete malé rozměry, větší rozsah zoomu či třeba o něco větší rozlišení. V této třídě je vždy něco za něco a univerzální rada je asi nemožná.

  Pokud se ale chcete věnovat focení více do hloubky a chcete mít možnost výsledek více ovlivnit, tak jsem k této cenové kategorii poměrně dost skeptický, bylo by lépe jít někam k třídě jako je například Olympus 5060 (cca 15 tisíc). Při ještě vyšších nárocích se samozřejmě cena šplhá ještě výše, ale to bychom se od původního dotazu dostali již příliš daleko.

  Odpovědět

Napsat komentář