Ilfotec DD-X

Robert

Dobrý den,
rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s touto vývojkou v kombinaci s filmem Ilford Delta 400. Jde o to, že v současné době není jaksi k dostání vývojka ID-11, které bych dal asi přednost a tak za ní hledám vhodnou náhradu. Vím, že DD-X je poměrně drahá, ale to mi zas až tak nevadí a navíc jsem celkem zvědav na výsledky:) Na internetu jsem také mj. nalezl postup pro ředění této vývojky v poměru 1:9 – což by bylo z ekonomického hlediska výhodnější. Zajímalo by mě proto, zda máte zkušenosti i s takto naředěnou DD-X. Děkuji za případnou odpověď.

Robert

1 komentář u „Ilfotec DD-X“

  1. Odpověď redakce

    Vývojka ID11 je prakticky identická s vývojkou Kodak D76, pokud jste byl dosud spokojen s ID11, tak sáhněte nyní po D76.

    Co se týče ředení DD-X, tak to je spíš o vašich osobních preferencích a dojmu z výsledku, asi by bylo nesmyslné něco radit. Já osobně jsem vesměs s více ředěnými vývojkami moc spokojen nikdy nebyl, například se mi nikdy moc nezdála ID11 1:1 či 1:3, preferuji stock, mohu ale říci, že jen v okruhu redakce Paladixu najdete hned několik lidí s opačným názorem.

    Odpovědět

Napsat komentář