10x zoom a C-765

Vojta

Dobrý den mám takovou jednu otázku(vlastně dvě):
-1)budu kupovat digi. foto a rozhodl jsem se asi pro foťák s 10x op. zoomem,neboť když porovnám ceny foťáků s 3x z. tak si myslím že se to dost nevyplatí, a tak bych se chtěl zeptat jestli když tech 10x zoom použiji jestli to udržím v ruce nebo budu muset použít stativ(aby ta fotka za něco stála 🙂 )
-2)mám rád funkčnost s elegancí + rozumná cena a vyšel my Olympus C-765 UZ a tak bych se chtěl zeptat na váš názor,jestli s tímto foťákem máte nějaké zkušenosti,časté vady atd.,nebo jestli bych spíše měl jít do C-770 Movie
Děkuji moc

1 komentář u „10x zoom a C-765“

  1. Odpověď redakce

    Co se týče 10x zoomu, tak za dobrého počasí a dostatku světla se udržet z ruky dá. Za horších podmínek je to ale slabší, velmi pomůže optický stabilizátor, to byste se ale už dostal do vyšší cenové kategorie.

    Co se týče C765, tak ho užívá hodně lidí a nejsou na něj žádné zásadní stížnosti. Nepříjemná je o něco vyšší cena xD karet, ale to by u C770 bylo stejné.
    Osobně se myslím, že v cenové kategorii kolem 10 tisíc neexistuje žádný jasný vítěz, tato kategorie vždy obsahuje řadu kompromisů a je to spíš o výběru podle osobního dojmu. Pokud se chcete v této kategorii držet, tak bych se C765 nijak nebál, o moc lépe nedopadnete s ničím jiným.

    Odpovědět

Napsat komentář