Magnetický držák Cokin

Radek Mráz

Dobrý den,
slyšel jsem o magnetickém uchycení držáků filtrů Cokin, který jde uchytit prakticky na vše (digifoto, video, mobil). Máte o tomto systému bližší informace? Šlo by tento magnet. systém použít, a o to se mi jedná především, na dvouokou Flexaretu?
Druhý dotaz – jakým stylem se pracuje s polarizačním filtrem u hledáčkového aparátu, když vlastně není vidět, v jaké poloze je efekt nejúčinnější?
Děkuji, Mráz

1 komentář u „Magnetický držák Cokin“

 1. Odpověď redakce

  Magnetický držák Cokin opravdu existuje, jmenuje se “magne-Fix System” a bližší informace najdete přímo na této stránce výrobce:

  http://www.cokin.com/ico12-AN-p0.html

  Získal jsem ale pocit, že jde o držák předsádek (podívejte se na položku “What you get”), jsou tam uvedené jen předsádky 0,5× a 2×, o filtrech nic… Nějak si nedovedu představit, jak se plastový filtr nebo plastový držák může uchytit na magnetický adaptér…

  U hledáčkových přístrojů je s polarizačním filtrem poměrně problém, ale jediný možný způsob použití polarizéru na tomto systému je velmi jednoduchý. Napřed se okem podíváte, jaká je vhodná poloha filtru, tuto polohu si co nejpřesněji zapamatujete a pak filtr v oné odpovídající pozici nasadíte na objektiv.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář