Jak zarámovat lesklou fotografii?

Tomáš Graja

Prosím poraďte mi, jak vložt fotografii s lesklým povrchem, bez pasparty, mezi dvě skla, aby se povrch fotografie “nepřisával” ke sklu.
Děkuji

1 komentář u „Jak zarámovat lesklou fotografii?“

  1. Odpověď redakce

    Tady asi kloudná odpověď neexistuje. U lesklého hladkého skla se fotografie pokud ne hned, tak po určité době přilepí pokaždé, aby toho nebylo málo, občas ještě vznikají nepříjemné newtonovy kroužky.

    Jsou dvě možnosti, jak se tomu vyhnout, ale obě znamenají vzdát se požadavku na lesklé hladké sklo. Můžete použít antireflexní sklo, které je jemně matované, určitou nevýhodou je ztráta těch nejmenších detailů fotografie (ale opravdu těch nejmenších, není to matování, spíše taková struktura). Nebo si lze nechat fotografii přelaminovat matnou fólií (ale nebude lesklá) a sklo před ní vůbec nedávat. To záleží samozřejmě na vás.

    Osobně používám k plné spokojenosti antireflexní sklo a nedělá mi problém, při běžné pohledové vzdálenosti není ztráta detailů viditelná, navíc nemá reflexy zepředu (odrazy), takže mohu dát zarámovanou fotografii na zeď proti oknu.

    Jako první bych zvážil, proč potřebujete lesklou fotografii mezi dvě klasická skla, to z vašeho dotazu nevyplývá.

    Pozdravuje

    Jan Hlinák

    Odpovědět

Napsat komentář