Dobrý den.
Vlastním kompakt NikonColpix 2100.Focení mě ale baví již daleko více než z počátku a rád bych fotil kvalitativně s lepšími výsledky.Proto bych rád “zrcadlovku”.Finanční situace ovšem neodpovídá mím představám jako třeba D70.Rád bych tedy něco do 10000,-.
Velice se mi zamlouvá Kyocera M410R a Minolta Z3.Přikláním se ke Kyocere.Má novou tecnologii čipu a s cenou do 8000 je asi jednička.Minolta zase vede ve stabilizátoru obrazu ,12x zoom a 5MP (to neni rozhodující).
Ani jeden z nich nemá ukládání nekomprimovaných záběrů,což je škoda.Na RAW jsem si u Colpixu (s Hack FW) celkem zvikl.
Fotím převážně krajinu a vše “náladové” barevné.Přikládám odkazy na pár mích snímků pro lepší vysvětlení mojich tématů.
Dále by bylo plus kdyby se dal použít polarizační filtr,ale není problém ho popřípadě držet před objektivem jako doposud.
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=311834
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=323334
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=320275
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=320274
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=320272
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=323292
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=323334
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=323165
http://forum.grafika.cz/file.php?42,file=323163
http://forum.grafika.cz/file.php?42,file=323164
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=320020
http://forum.grafika.cz/file.php?51,file=323388
http://forum.grafika.cz/file.php?42,file=321855
Nevím jak velkou kompresi používají pro jpeg.Používám Zoner7,tak aby při úpravách snímků nevinikla kompresní “degradace” snímku.
Děkuji za odpověď,popřípadě tip na jiný fotoaparát vhodný k mým druhům snímků.
Odpověď redakce
Dobrý den, tohle jsou ty vůbec nejnevděčnější dotazy. Rozdíly mezi přístroji této třídy nejsou příliš velké, vždy jde jen o drobné odlišnosti. V dnešní době již většinou nenarazíte na vyloženě špatné výrobky, na druhé straně si ale nedělejte ani iluze, že byste v této kategorii narazil na něco úplně bez kompromisů.
Osobně bych se asi přikláněl spíše k Minoltě Z3, stabilizátor je celkem výhodou.
Viděl jste Panasonic?
Viděl jste také nabídku digitálů Panasonic? Kvalitní objektiv Leica a stabilizátor obrazu kombinovaný s velkým zoomem za rozumnou cenu.
Vybráno
Už dva dny mám Z3 a jsem maximálně spokojenej.
Jen by mne zajímalo co je potřeba abych mohl použít polarizák Hoya 58mm,který mám doma…
vybráno
Potřebujete adaptér ZCA-300, který umožňuje montovat filtry s průměrem 52mm. A pak ještě redukci 58->52 (např. od Cokinu R5258 – http://obchod.paladix.cz/index.php?hledej=52mm+na+58mm)