Přechod do vyšší kategorie

Kamil Übelauer

Jsem uživatelem Canonu A70 a nejsem spokojen mimo jiného především s ostrostí snímků . Bez jednoduchého , leč zdlouhavého doostřování v editoru to prostě není ono . Mám v úmyslu pořízení EVF digitálu ( Fuji Finepix S 9500 , který mě opravdu zaujal ) a především očekávám kromě všeho ostatního razantní zlepšení v kvalitě ostrosti snímků . Najde se případný čerstvý majitel tohoto aparátu , který mi sdělí “je to super stroj , jdi do toho” ? . Existuje okruh aparátů , jež vynikají kvalitou smínků třeba i na úkor absence zbytečných funkcí ( video , motivové programy ) ? Zn : na D-SLR to ale finančně není ……. Děkuji za stručnou odpověď

2 komentáře u „Přechod do vyšší kategorie“

 1. Odpověď redakce

  Dobrý den, dodatečné doostření fotek je naprosto běžnou operací i u profesionálních DSLR v ceně nad 100 tisíc, tak to prostě je!
  Pokud to není nutné, tak to spíše naznačuje, že je razantnější doostření přímo ve foťáku, což má i své vady.

  Pokud jste s fotkami s A70 po běžném doostření spokojen, tak je zřejmě vše OK. Pokud by nějak špatně ostřil a fotky byly celkově rozmazané, tak totiž běžné doostření moc nepomůže.

  Jinak Fuji 9500 patří k podařeným přístrojům a není důvod, proč by vám nesloužil dobře. Úvodní argumenty o doostřování se mi ale moc nezdají a v tomto směru byste mohl být nemile překvapen.

  Odpovědět
 2. ostrost

  Vlastnil jsem 3 Mpx kompakt Canon a dospěl jsem k tomuto:
  1. Nemá cenu honit ostrost na monitoru, směrodatná je fotografie.
  2. Provedl jsem výtisk zkušebního obrazce z recenze-po doostření- o čáry ve středu obrazu by ses mohl pořezat.
  3. Při focení krajiny se mi vždy vyplatilo fotit ze stativu

  Odpovědět

Napsat komentář