Objektiv Chinon Auto zoom

Jiří Kostínek

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně objektivu. Používám Pentax MX (též na radu místní poradny… děkuji) s objektivem Chinon Auto Zoom 35-70mm f/2.7-3.5, průměr filtru 58. Jsem s ním velmi spokojen a obsáhnu s ním většinu běžných situací. Nicméně pro fotografování v horách a na skalách při horolezeckých akcích bych upotřebil ještě jeden zoom, který by pokryl ohniska asi 70-200mm. Rád bych zůstal věrný značce Chinon, průměru filtru 58, výborné ovladatelnosti a kovovému provedení a v neposlední řadě i dobré světelnosti, bohužel ani přes Google ani na eBay se mi nepodařilo najít informace, zda Chinon něco podobného vyráběl a je-li to sklo dostupné třeba i u nás.
Byl bych vděčný za bližší informace v tomto ohledu nebo případně i za radu, jaké jiné sklo vzít v úvahu.
Děkuji. Zdraví Jiří Kostínek

1 komentář u „Objektiv Chinon Auto zoom“

 1. Odpověď redakce

  Nabídka staršího fotovybavení není ovlivněna tím, jestli nějaká firma něco vyráběla či nevyráběla, ale zejména tím, co je dostupné v bazarech. Na manuální Pentaxy je v bazarech objektivů docela dost – zkuste se podívat na originální objektivy Pentax (Takumar), určitě něco najdete a bude to za solidní cenu. O kvalitu se nebojte.

  Na manuálních Olympusech OM jsem používal tele-zoom Vivitar, který měl plně kovovou konstrukci, dobrou světelnost i optiku a vím, že se vyráběl i s bajonetem Pentax. Naopak se vyhněte podezřele levným objektivům neznámých či nepříliš kvalitních značek (Braun aj.), bajonet Pentax je totiž dost rozšířený a objektivy pro něj vyráběl prakticky kde kdo. Držte se proto osvědčených firem – Pentax, Tokina, Sigma, Vivitar. Kvalitní jsou také objektivy Ricoh, rovněž vybavené bajonetem Pentax.

  Zde je několik nápadů (originál Pentax), jen tak pro “inspiraci”:
  http://www.bdimitrov.de/kmp/lenses/zooms/long/K80-200f4.5.html
  http://www.bdimitrov.de/kmp/lenses/zooms/long/K85-210f3.5.html
  http://www.bdimitrov.de/kmp/lenses/zooms/long/K85-210f4.5.html

  Zkuste také dát inzerát do našeho bazaru – uvidíte, co Vám kdo nabídne.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář