D50 a bezdrotovy blesk

Michal Galik

Dobry den,
chcel by som sa spytat, ako je mozne pouzivat Nikon D50 s bleskom odpalenym bezdrotovo. Konkretne by to mohol byt model Metz 44 MZ-2 so slave adapterom. Da sa pri tejto kombinacii pouzit TTL? Je vobec s D50 mozne fotit s TTL a pouzivat bezdrotove blasky?
Dakujem

1 komentář u „D50 a bezdrotovy blesk“

 1. Odpověď redakce

  S D50 můžete používat bezdrátové TTL s blesky, které zvládají iTTL v bezdrátovém režimu, což jsou Nikony SB-600 a SB-800.

  Metz dodává bezdrátový adaptér (v nejnovější variantě SCA-3083), který pro analogové fotoaparáty využívá pro bezdrátové TTL metodu “odezírání”. Odpálí se ve chvíli, kdy slave adaptér detekuje záblesk, a přeruší proud do výbojky, když zjistí ukončení záblesku řídícího blesku. TTL fotoaparátu měří všechny záblesky dohromady.

  U digitálních zrcadlovek se správná expozice určuje pomocí měřících předblesků. To ovšem předpokládá společný komunikační protokol mezi řídícím a podřízenými blesky. Podle údajů firmy Metz lze tento adaptér použít pro bezdrátové TTL pouze v případě, že řídícím je některý z blesků 54 MZ-3, 70 MZ-5, 70 MZ-4. Detailnější popis je na stránce
  http://www.metz.de/en/photo_electronics/SCA-3083_digital.227.html

  Nicméně v bezdrátovém režimu můžete použít samostatnou clonovou automatiku blesku.

  Pozor, Metz doporučuje model 44 MZ-2 pro D50 až od sériového čísla 127501.

  S pozdravem
  Tomáš Cihelka

  Odpovědět

Napsat komentář