Objektiv

Ondřej Jirsa

Dobrý den před nedávnem jsem si z druhé ruky pořídil objektiv Sigmy 20-138 3,8-5,6,který byl shodou okolností zakoupen u Vás a je ješte v záruce…no a chci se zeptat zda-li se da nějakým způsobem řešit to aby se objektiv svou vlastní váhou těla nevysunoval(zoomoval) trošku mě překvapilo jak velice lehce skoro s “žadným” odporem zoomuje.Předem díky za iodpoved s pozdravem Jirsa

1 komentář u „Objektiv“

 1. Odpověď redakce

  Bohužel, tady asi žádné rozumné řešení není. Tuto občas nepříjemnou vlastnost má řada objektivů a je nutné s tím počítat. Jde o to, jestli je vysouvání opravdu velice měkké a volné, pak by mělo jít zkorigovat, nebo jde o problém při manipulaci či přenášení fotoaparátu na krku, pak je to normální. Podle toho pak můžete zkusit poptat servis, zda je v rámci záruky možné “ztužit” zoomování, případně to můžeme udělat my, ale nedělám si příliš velké iluze, že by to šlo. Některé konstrukce objektivů jsou v tomto směru nešťastné.

  Samotného mě deptalo, když jsem něco fotografoval z výšky ze stativu a objektiv (jiný než uvádíte) pomalu zoomoval vlastní vahou.

  Některé objektivy mají přepravní pojistku, která řeší problém vysouvání v brašně na minimálním zoomu, ale ne v celém rozsahu.

  Takže se ozvěte, zda se v servisu poptáte sám nebo to máme udělat my.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář