Canon EOS 300D vs Panasonic DMC-FZ30EG

Tomáš D.

Dobrý den , Chtěl bych si koupit zrcadlovku , ale jelikož nemám moc zkušenosti potřebuji radu.Je velký rozdíl mezi těmito přístroji?Ať už je to, co se týká kvality přístroje (zpracováni), tak i konečného snímku? Ještě bych chtěl vědět ,jestli se dá sehnat snadno příslušenství+kity na Panasonica.
Přístroj bych chtěl používat pouze pro soukromé účely jako koníček.
Děkuji Tomáš

1 komentář u „Canon EOS 300D vs Panasonic DMC-FZ30EG“

  1. Odpověď redakce

    Dobrý den, nerad bych aby to vyznělo jako odbytí, ale asi byste měl věnovat trochu úsilí studiu problematiky. Píšete, že chcete zrcadlovku, ale z vámi dotazovaných přístrojů je pouze jedna zrcadlovka (EOS 300D), Panasonic je typický EVF přístroj, ve kterém žádné zrcadlo není. Že se pro tyto přístroje občas užívá označení digitální zrcadlovka je v podstatě naprosto nesmyslná česká marketingová specialita, ve světě se s tím nesetkáte. Tam se občas užívá pojem SLR-like, tedy “jakoby zrcadlovka”, což už je relativně výstižné.

    Přeci jen k věci – pravé zrcadlovky, kam patří i EOS 300D umožňují daleko víc ovlivnění procesu, mají mnohem lepší vlastnosti při vyšších citlivostech díky většímu snímači, hledáček má okamžitou odezvu a další klady. Naproti tomu nevýhodou je obvykle vyšší cena výměnných objektivů pro dosažení stejného rozsahu jako mají různé EVF, charakter snímku je také trochu jiný, vzhledem k menší hloubce ostrosti vám bude zpočátku kvalita snímků připadat často i horší atd.

    Sečteno a podtrženo, pokud se chcete focení věnovat dlouhodobě vážněji, tak je pravá DSLR lepší volbou. Pokud chcete pouze slušnější fotopřístroj na rodinné snímky atd., tak vám ale moderní EVF poskytne také dobré služby a s výsledky budete asi také spokojen.

    Odpovědět

Napsat komentář