Ultrazoom+polar. filtr +sirokouhla predsadka

kromec

Premysli o koupi ULtrazoomu(SONY DSC H1) a rad fotim i krajinky. CHtel bych se zeptat jestli kdyz si knemu prikoupim sirokouhlou predsadku( http://sony.svet-nakupu.cz/sony-vcl-dh0758/f-1/s-4/dp-31955/ ) muzu pouzivat polarizacni filtry. Jestli pujde nasroubovat polarizak mezi fotak a predsadku a jestli by to melo takto fungovat? Prece jenom se zmeni ohniskova vzdalenost, nebude to met negativni vliv na kvalitu fotek? V techto vecech jse m lajk takze diky za kazdou radu.

2 komentáře u „Ultrazoom+polar. filtr +sirokouhla predsadka“

 1. Odpověď redakce

  Tady je potřeba odlišit dvě dost podstatné záležitosti:

  1) digitální fotoaparát na krajinu není úplně optimální, pokud vám základní kvalitou vyhovuje, pak samozřejmě ano. Nicméně použití předsádky vždycky nepatrně zhorší výsledný snímek

  2) polarizační filtr nemůžete dát mezi předsádku a objektiv, protože obě optické soustavy jsou spočítané k sobě při standardní instalaci závit-závit, filtr mezi ně vnáší další vzdálenost, s kterou se samozřejmě nepočítá a celá optická soustava jde … do háje. Nějak mi nenapadá, jak to napsat srozumitelně. Prostě nemůžete rozříznout objektiv a doprostřed vložit další člen, předsádka s objektivem tvoří nedělitelný celek.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět
 2. Dekuji za odpoved

  Setkal jsem se snekolika nazory nekdo rika ze by to melo fungovat jen ze by se mirne zmenila ohniskova vzdalenost nebo ze to bude fungovat s filtrem ,ale ze ne s polarizakem ze ten musi byt na konci apod.

  Odpovědět

Napsat komentář