Blesk Fomei AF-400

Chris

Dobrý den!
Uvažuji o koupi blesku k Nikonu F65. V jednom obchodě mě zaujal ve výprodeji blesk Fomei AF-400 (za 1990Kč) je pro tento foťák vhodný, popřípadě půjde použít i na digitální zrcadlovku Nikon? Doporučili byste ho ke koupi, nebo raději nějaký jiný?
Děkuji za odpověď. Chris

1 komentář u „Blesk Fomei AF-400“

 1. Odpověď redakce

  Záleží na tom, co od blesku chcete, co a jak chcete fotografovat a jaké funkce budete využívat.
  Na adrese http://www.fomei.com najdete poměrně podrobný popis zmíněného blesku. Jeho hlavní nevýhodou je nutnost ručně manipulovat se zoomovací hlavou (skutečné systémové blesky mají motorový pohon zoomu). Další nevýhodou je nemožnost použít blesk na nové DSLR Nikon, protože se změnil způsob synchronizace (nyní se používá iTTL, a to – pokud vím – Fomei nenabízí). Pokud uvažujete o budoucím nákupu DSLR Nikon, pak rozhodně investujte do iTTL-blesku.
  Pro F65, která má poměrně dobré předpoklady ke spolupráci s TTL bleskem, bych – krom bohužel dost drahých originál blesků Nikon – volil např. Sigma EF-500 DG ST iTTL nebo dražší a lépe vybavený EF-500 DG Super iTTL. Varinanty podporující iTTL jsou v obchodech značeny jako verze “II”. Můžete také sáhnout po blescích Metz, jsou kvalitní a levnější než Nikon.
  Dále se můžete podívat do bazaru, tam je nabídka relativně široká a např. EF-500 DG ST můžete koupit za podobnou cenu jako Fomei, Sigma je ale daleko lepší a také výkonnější.

  Milan Sýkora

  Odpovědět

Napsat komentář