Vyběr objektivu

Filip

Dobrý den chtěl sem se zeptat který ze zmíněných objektivů je “lepší”?

Sigma AF 70-200/2.8 APO DG EX HSM IF
Canon EF 70-200/4.0 L USM

Vím že se zmíněnou Sigmou bych měl větší kreativní možnosti,díky nízké cloně, ale zajímalo by mě jak jsou na tom oba zmíněné objektivy v porovnání s obrazovou kvalitou.Mám canon 300D,ale zvažuji případný přechod na lepší model.Mooc vám děkuji za odpověď.
Ještě malá otázečka,stačí stručná odpověď.
Mám:Sigma 135-400/4,5-5,6 APO Asph. RF
Myslíte že by se vyplatilo jít do:
Sigma 100-300/4.0 EX HSM
Je tam velký rozdíl v kvalitě?
Děkuji za odpověď.
Budu rád když mi odpovíte brzy,dostal sem možnost si vybrat objektiv k vánocům a ja bych si rád nechal poradit.
Dekuji Filip Seitl

1 komentář u „Vyběr objektivu“

 1. Odpověď redakce

  Tady je rada šalamounská :-). Opticky jsou naprosto stejné, Sigma má srovnatelnou kvalitu jako Canon. Spíše je vhodnější uvažovat z jiného pohledu:

  a) Canon je mechanicky prvotřídní, Sigma tak moc ne a na velké otloukání není, čas od času při častém používání skončíte s výměnou převodů v servisu. Rychlost ostření by měla být srovnatelná, i když USM je USM.

  b) Sigma je háklivá na osvit přední čočky sluncem nebo vůbec na paprsky jdoucí dovnitř objektivu, Canon zas tak moc ne.

  c) Vliv clony je diskutabilní, ono ten přepočet ohniska 1,6 zahýbá i tímto, tady je to hlavně o Vašich představách a stylu fotografování

  d) Nezanedbatelná hmotnost Sigmy proti lehkosti bytí s Canonem 🙂

  e) Lepší utěsnění Canonu, je to L-ková řada, což je to nejlepší, co Canon nabízí, byť v poloprofi třídě se clonou 4.0

  Pokud jste to až sem vydržel, v klidu vám sdělím, že jsem před dvěma lety měl stejné dilema. Jenže já tahám fotovybavení na kole v ledvince s pomocným popruhem přes rameno na zádech za jakéhokoliv počasí. Případně mám foťák v ruce či na krku. Co tím chci říci? Že si absolutně neumím představit, že bych táhnul na zádech tu Sigmu třeba čtrnáct dní Norskem, 800 kilometrů a měl přitom brašnu o kilo těžší.

  Takže asi tak, záleží na Vašem stylu fotografování, opticky jsou to shodné objektivy s výhradou světelných paprsků jdoucích do objektivu, v protisvětle se prostě Canon chová lépe. Předpokládám, že pro 100-300mm f/4.0 EX HSM bude platit totéž.

  Co se mechanické stavby týká, pro amatérské použití nemusíte se Sigmou narazit, u mě vyhrál ten Canon a nelituji toho, naopak. Ta rozumná velikost ve spojení s prvotřídní kvalitou obrazu je totiž k nezaplacení.

  Přeji hezký den,

  Jan Hlinák

  Odpovědět

Napsat komentář